A beruházás során a sziklába bányászati munkával süllyesztett aknán keresztül két összesen 26 személyes hidraulikus felvonó szállítja a vendégeket a várfal tövétől az újonnan kialakított vendégfogadó térbe. Az új kialakításnak köszönhetően eddig nem látogatható terek nyíltak meg és váltak a szálloda szerves részévé.
A közlemény szerint a Budavári Önkormányzat már korábban szorgalmazta, hogy a vár területén minimálisra csökkenjen a buszforgalom, így a Hilton Budapest szálloda számára is megoldandó feladattá vált, hogy buszos vendégei részére a lehető legkényelmesebbé tegye az érkezéssel, illetve távozással együtt járó ki- és beszállást.
Ilyen luxushotelt nyitott Donald Trump
A cégcsoport másik szállodájában, Hévízen is befejeződtek a Danubius Health Spa Resort Aqua szálloda felújítási munkálatai. A közel 200 millió forintos beruházással megújultak a szálloda közösségi terei. Átépítették a bárt, a hall vizes blokkját, a gyógyászat és liftelőtér burkolatát, illetve egy új látványelemmel, egy fali installációs vízeséssel gazdagodott a szálloda.
A fogadótér újjáépítését megelőzően, tavaly a szállodai szobák egy részét is felújították. A modern stílusban újjászületett hatodik és hetedik emeleti szobák igényes berendezéssel várják a vendégeket.
A tájékoztatás szerint a munkálatok miatt csökkent a foglaltság az előző évhez képest, mintegy 10 százalékkal. Ezt azonban ellensúlyozta a 16,4 százalékos átlagárnövekedés, aminek közel a fele a felújított szobáknak köszönhető.
A Danubius Magyarország legnagyobb szállodalánca 23 saját tulajdonú szállodát (több mint 5500 szobát) üzemeltet, köztük a Hilton Budapestet és a Gellért Hotelt, valamint a Gundel éttermet. Emellett többségi tulajdonosa és üzemeltetője további 8 csehországi, 12 szlovákiai és 3 romániai szállodának.
MTI