A lap hétfőn megjelent száma szerint az ügy kapcsolatban van azzal a szeptember 25-i szándéknyilatkozattal, amelyben az osztrák cég közölte: bizonyos feltételek teljesülése esetén kész megvásárolni a magyar Mol olajipari vállalat részvényeinek többségét. A bejelentést követő napokban az OMV-részvények árfolyama 51,60 euróról 46,80 euróra zuhant.
Az FMA érdeklődését az keltette fel, hogy a szándéknyilatkozat közzététele előtt három héttel, szeptember 5-én Ruttenstorfer készpénzre váltott 42 ezer OMV-részvényt, és ebből 430 ezer eurós nyereségre tett szert, írta a "profil".
A részvényeladási opcióval jogosan élt a vezérigazgató, azt ugyanis neki és harmincöt vezető munkatársának - jövedelmük részeként - 2003. májusban megszavazta a cég közgyűlése. Az eladásról ráadásul annak rendje és módja szerint értesítették az FMA-t, és szeptember 7-én az OMV honlapján is nyilvánosságra hozták.
A lap elismerte, hogy jelenleg valóban nincs támpont az esetleges szabálytalanság megállapítására, ám önmagában az a tény, hogy az OMV vezére, aki mindig is a tőkepiaci előírások szigorú betartása mellett kardoskodott, konfliktusba keveredhet a tőzsdehatósággal, kellemetlen utóízt hagyhat maga után.