A szervezet jelentése szerint az index változása arra utal, hogy megtorpant a feldolgozóipar fejlődésének elmúlt hónapokban tapasztalt gyorsuló növekedési üteme, ami betudható a szezonális hatásoknak is. Összességében a magyar feldolgozóipart továbbra is növekedés jellemzi a 2003-as év eltelt időszakában, de ez a növekedési ütem jelentősen elmarad az előző években tapasztalttól.
Az induló nyári szezon és a kapcsolódó leállások a feldolgozóipari növekedési ütem további csökkenését hozzák, így a közeljövőben is legfeljebb csak mérsékelt növekedés várható.
Ami a felmérésben szereplő részindexeket illeti csak a beszerzési árak, az export és az import index mutatott nagyobb növekedést, a többi kisebb értéket mutatott, mint egy hónappal korábban.
A termelési index (50.0) változatlanságot mutat az előző hónaphoz képest. Továbbra is növekedést mutat az új rendelések indexe (57.0), bár a növekedés üteme 1.5 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz képest. A megrendelések a nem fém ásványi termékek gyártóinál (építőipar növekedése miatt), nőttek a legjobban, de jelentős a rendelésbővülés az élelmiszeriparban és a kohászatban is.
Korábban:
Stagnálás közeli növekedés jelez a BMI
Lassuló ütemű növekedést valószínűsít a BMI
Élénkülő feldolgozóipar
Bezár a gyár, itt a nyár
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) júniusi értéke 51,8 volt, ami 3,2 százalékpontos visszaesés a májusihoz képest - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).