A Jones Lang LaSalle szakemberei által rendszeresen összeállított E-REGI (Európai Regionális Növekedési Mutató) alapján a román főváros először szerepel a tanulmányban, amelyben az összesített E-REGI mutatója szerint az 58., megelőzve például a 80. helyen található Szófiát. A rangsort London vezeti, az utolsó (91.) helyen Genova áll. Budapest, amely 2005-ben még az első húszban szerepelt az egyik legnagyobb vesztesnek bizonyult, hiszen mindössze a 43. helyre került.
A legdinamikusabbnak tartott Bukarest kapcsán az elemzők úgy találták: a 2006. évben a listán található 91 európai nagyváros átlagát meghaladó (5 feletti) gazdasági növekedést tudhat a magáénak. Ennek ellenére, a viszonylag alacsony GDP (9 ezer euró/fő) és az üzleti környezet miatt jelenleg a rangsor második felében helyezkedik el. A főváros az előállított GDP szempontjából még így is megelőzi a romániai átlagot, ami csupán a bukaresti fele. A felmérés szerint a különbség 2008-ig megmarad, amikor is a bukaresti GDP/fő eléri a 11,5 ezer eurót, míg a romániai átlag 5650 lesz - idézi a tanulmányt a Ziarul Financiar.
Ami hazánkat illeti a JLL szakértői igen borús képet festenek, szerintük a lassuló növekedés, növekvő központi terhek és a politikai bizonytalanság riasztólag hatnak befektetőkre. A növekvő munkaerőköltségek és a bizonytalan államháztartási helyzet sem fogja Budapestre csábítani a cégeket.
A tanácsadó társaság szakemberei által rendszeresen összeállított E-REGI kidolgozása során egyébként a gazdasági növekedés mellett többek között olyan szempontokat vesznek figyelembe, mint az egy főre jutó GDP, illetve a helyi üzleti közegre jellemző kockázati együttható.