Elsősorban a vezetéképítéshez használt gépeket vásárolnak, fejlesztik a helyi ipari parkban lévő idomgyártó üzemüket, s a jelenlegi 320 fős létszámot is tovább növelik. A program értéke várhatóan milliárdos nagyságrendű lesz.
A vezérigazgató szerint a nehéz éveket követő tavalyi üzleti sikereiket elsősorban annak köszönhetik, hogy Európában, ezen belül Magyarországon is jelentős az igény a gáz- és olajszállító hálózatok, valamint a tárolókapacitások bővítésére. Idén például egy több mint ötven kilométeres vezeték építésébe kezdenek Németországban, s idehaza is bőven lesz feladatuk. Egyik legnagyobb hazai megrendelőjük a Mol.
Ugyanakkor egyre inkább úgy tűnik, a korábbi években jelentős volumenű közel-keleti megrendeléseket is teljesítő KVV-nek belátható időn belül nem sikerül visszajutnia a térségbe. Ez egyrészt a bizonytalan iraki helyzettel, valamint azzal magyarázható, hogy az arab országokban mindinkább az olcsóbb munkaerőt foglalkoztató cégeket részesítik előnyben.
Az akkor még állami vállalatként működő KVV-nek először az 1980-as évek végén kellett elhagynia a térséget. Az 1990-es évek elején pedig épp Kuvaitban dolgoztak, amikor az iraki csapatok lerohanták az országot. Ráadásul a háború miatt a társaság gépparkjának jelentős része is odaveszett - összegzi a Napi Gazdaság.