2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Bővül az üdülési csekkek felhasználási lehetősége január 1-jétől - jelentette be budapesti sajtótájékoztatóján csütörtökön az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkára. Az utalványokat jövőre már egészségmegőrzésre, betegségmegelőzésre és szabadidősport-szolgáltatások igénybevételére is fel lehet használni.

Az Országgyűlés december 18-án fogadta el azt a törvényt, amely szerint az üdülési csekket a jövőben a pihenést és üdülést biztosító eddigi területeken kívül egészségmegőrzésre, betegségmegelőzésre és szabadidősport-szolgáltatások igénybevételére is fel lehet használni. Az üdülési csekket kibocsátó Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány, a Nemzeti Sportszövetség, a Nemzeti Szabadidősport Szövetség, valamint a Fogyatékosok Nemzeti Sportszövetsége ünnepélyes keretek között csütörtökön szándéknyilatkozatot írt alá arról, hogy közös célnak tekintik, hogy a szabadidősport váljék a egészségmegőrzés, a nevelés, a személyiségfejlesztés, a közösségépítés és a társadalmi integráció részévé.

Mindennapos legyen a sportolás

A sajtótájékoztatón elhangzott: az aláíró szervezetek támogatják azt az elképzelést, hogy a mindennapos sportolás mind több magyar állampolgár számára váljon elérhetővé, és együttműködnek abban, hogy az üdülési csekk fizetési eszközként felhasználhatóvá váljon a szabadidősport és az egészségmegőrzés területén biztosított szolgáltatásokra.

A Nemzeti Üdülési Alapítvány elnöke, Karácsony Mihály közölte, hogy 2006-ban a gazdálkodók már 600 ezer munkavállalónak biztosítottak, az alapítvány pedig szociális szempontok alapján 280 ezer embernek biztosított kedvezményes üdülési csekket, összesen több mint 25 milliárd forint értékben. Hozzátette: ennek 80 százalékát szállással kapcsolatos, s egyéb, ehhez kapcsolódó szolgáltatásokra vették igénybe.

Az üdülési csekkek rendszerét 1939-ben, Svájcban alakították ki, Magyarország 1998-ban adaptálta a módszert. Magyarországon 2004-ben kezdődött meg a csekkek felhasználási körének kibővítése, előbb vonat- és buszjegyekre, majd 2005-től fesztiválbelépőkre, horgász- és hajójegyekre, állatkerti belépőkre, 2006-tól pedig étkezésre, fürdőkre, strandok és élményfürdők szolgáltatásaira, valamint a Hungaroring rendezvényeinek belépőire is fel lehet használni azokat.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!