A magyar IT szakemberek felelnek többek között a cég informatikai fenyegetettségének ellenőrzéséért és az információbiztonsági adminisztrációért is, a pénzügyi szolgáltató központ pedig a Nyugat-Európában működő Citigroup tagvállalatok kontrolling és likviditáskezelési ügyeivel foglalkozik. A cég ezen kívül üzleti szolgáltató központját is Magyarországra kívánja hozni, amelynek általános adminisztrációs feladatai lennének.
140 új munkahely
A társaság magyarországi szolgáltató központjaiban jelenleg 140-en dolgoznak, legkésőbb 2008-ig pedig további 140 alkalmazottat kívánnak felvenni. Sajjad Razvi, a Citigroup közép-európai divíziójának vezetője szerint döntésüket elsősorban az motiválta, hogy korábbi befektetéseik során meg voltak elégedve a magyar szakemberek teljesítményével. Kiemelte, hogy a cég további magyarországi fejlesztéseken gondolkodik.
A Citigroup beruházásról még két héttel ezelőtti amerikai tárgyalásain állapodott meg a miniszter. Kóka akkor elmondta, hogy ennek a beruházásnak nemcsak az üzleti jelentősége nagy, hanem a Magyarország iránti befektetői bizalmat is mutatja.
"Nem a Citigroup az egyetlen cég, amely hazánkat választotta szolgáltató központjainak székhelyéül" - mondta el pénteken a budapesti kibővített IT-központ átadásán Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter. A GKM jelenleg 105 befektetővel tárgyal, közülük minden ötödik hasonló központokat hozna létre. A miniszter szerint a cégek azért telepítik Magyarországra szolgáltató központjaikat, mert itt - mint mondta - "stabilak a gazdasági-politikai viszonyok", és a jól képzett munkaerő is rendelkezésre áll.
140 milliárd forint haszon
A külföldi befektetések általában két év után hoznak hasznot a nemzetgazdaságnak: az elmúlt 2 évben ez mintegy 140 milliárd forintot tett ki, fűzte hozzá. A hasonló befektetések elsősorban Budapestre és a nagyobb egyetemi városokba települnek.
Nagy Gábor
Menedzsment Fórum