A levélben az OMV párbeszédre szólít fel a Mollal és ez az ajánlat - "a strukturált tárgyalások" az együttműködés lehetséges formáiról - továbbra is nyitott, mondta a szóvivő az APA hírügynökségnek.
Hümer ezzel kapcsolatban a Dow Jonesnak hangsúlyozta: a Mol vezérigazgatójának reakciója azt jelzi, hogy a cég vezetése "még mindig az érzelmi megközelítéshez ragaszkodik". A szóvivő ugyanakkor jelezte: az OMV - mint a Mol legnagyobb részvényese - mégis felteszi a kérdést, hogy a Mol jelenlegi stratégiája, a sajátrészvény-vásárlás hosszú távon alkalmas-e arra, hogy a részvényeseknek értéket teremtsen.
Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója hétfőn korábban tartott budapesti sajtóértekezletén elmondta: az OMV-től érkezett felvásárlási megkeresést az igazgatóság egyhangúan visszautasította, jóllehet az osztrákok az kérték, hogy támogassák azt. Hozzátette: azért utasították el, mert az akvizíció nem teremtene értéket a Mol részvényeseinek, nem szolgálná az olajtársaság tulajdonosainak és dolgozóinak az érdekét.
A levél további tartalmával kapcsolatban Mosonyi György elmondta: mivel nem ők írták, az OMV-től kell további felvilágosítást kérni. Kérdésekre válaszolva közölte: a OMV-levél dátuma június 25., s egyértelműen felvásárlásról van szó benne, ellentétben azzal, amit az OMV először kommunikált. A Mol hétfőn reggel küldött nemleges választ, illetve telefonon is megerősítette, milyen bejelentést tesz hétfőn. Hozzátette: tudomása szerint a ma napig nincs bejegyezve részvénykönyvbe az OMV legutóbbi 8,6 százalékos részvényszerzése.
Mosonyi György újabb kérdésre elmondta: az egyesülést azért sem támogatják, mert ha megtörténne, akkor Brüsszel és a versenyhatóságok elő fogják írni az új cég feldarabolását, s ez több hátránnyal járna, mint előnnyel. Hiányzik az ipari logika az OMV részéről, miközben nagy kockázatokat vállalna a két cég az egyesüléssel - tette hozzá.