2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Eladja értékforgalmazó részlegének többségét a nemrég még a világ legnagyobb bankcsoportjának számító amerikai Citigroup a Morgan Stanleynek.

A vegyesvállalatba vitt Smith Barneyban a Citigroup része 49 százalék marad, az 51 százalékos többségért a Morgan Stanley 2,7 milliárd dollárt fizet az eladónak, opcióval arra, hogy öt év múlva övé lehet a Smith Barney száz százaléka. A Morgan Stanley Smith Barneynak nevezett vegyesvállalata a legnagyobb amerikai értékforgalmazó lesz, 1,7 billió dollár ügyfélvagyonnal. Több tőzsdeügynök alkalmazottja lesz - több mint húszezer -, mint a Bank of Americának, amely néhány napig a legnagyobb volt e szakmában az Egyesült Államokban, miután január elsejével zárta a volt befektetési bank Merrill Lynch megvásárlását.

Az amerikai jegybanki funkciókat ellátó Fed elnöke, Ben Bernanke egy keddi előadásában azt mondta, hogy további állami segítségre van szükség a pénzügyi szektor stabilizálásához. Ennek keretében pénzintézetek nem teljesítő eszközeinek további lehetséges felvásárlásáról és garanciákról szólt, és arról az elképzelésről is, hogy létrehoznak egy állami "rossz bankot", amely megvenné a "mérgező vagyonelemeket" a magán pénzintézetektől.

A Citigroup eddig már - októberben és novemberben - 45 milliárd dollárt kapott tőkeemelésként az amerikai állami bankmentő program keretében, miután 2007. decemberben és tavaly januárban 30 milliárd dollárt szerzett a nemzetközi tőkepiacon, de az nem bizonyult elegendőnek.

Elemzők szerint a cég hamarosan nagy veszteséget jelent a tavalyi utolsó negyedévről, és bejelenti átszervezési tervét, amely szerint ezentúl a vállalatfinanszírozásra, a befektetési és a lakossági banktevékenységre összpontosít, a "bonyolult kintlevőségeket" pedig külön részlegbe viszi. Az így kialakuló "rossz" bankrészleg vagyona 600 milliárd dollárnak ígérkezik - ez körülbelül egyharmada a Citigroup mostani mérlegfőösszegének -, és ezt később megpróbálják eladni, benne várhatóan a Primerica részleggel, amely életbiztosítás, közös alapok és más pénzügyi termékek értékesítésével foglalkozik.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!