2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az év első hét hónapjában a szállodák az előző év azonos időszakánál 0,5 százalékponttal alacsonyabb, átlagosan 56 százalékos szobakapacitás-kihasználtsággal működtek - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.

Az év első felében szállodák az előző év azonos időszakához hasonlóan, átlagosan 54,2 százalékos szobakapacitás-kihasználtsággal működtek, a folyó áron számított bruttó szobaárbevétel 3,5 százalékkal nőtt, a nettó szobaárbevétel 0,8 százalékkal csökkent.

Január-júliusban a budapesti öt- és négycsillagos, illetve az ország keleti részén működő háromcsillagos szállodák szobakapacitás-kihasználtsága volt a legmagasabb, 59-66 százalékos. A szobafoglaltság a többi szállodacsoport mindegyikében elérte vagy meghaladta a 45 százalékot.

Az egy kiadható szállodai szobára jutó szobaárbevétel (REVPAR) átlagosan napi bruttó 9500 forint, nettó 7900 forint volt január-júliusban. A bruttó érték folyó áron lényegében nem változott, a nettó érték viszont négy százalékkal csökkent 2006 azonos időszakához viszonyítva.

Júliusban kiemelkedő mértékű emelkedésről a Balaton partján működő három-, négy- és ötcsillagos szállodák, valamint az ország keleti részén található szállodacsoportok számoltak be. A növekedés mértéke a Balatonnál 7 és 26 százalék közé, az ország keleti részén 6 és 11 százalék közé esett.

A budapesti három- és négycsillagos, valamint a nyugat-magyarországi háromcsillagos egységek bruttó szobaárbevétele 6-9 százalékkal csökkent január-júliusban. A szállodai szobák átlagárát, valamint a szobaárbevételi forintadatokat befolyásolhatta a fizetőeszköz árfolyamának változása is.

2007 első hét hónapjában a megfigyelt vendégéjszakák száma 5,3 milliót tett ki, ami egy százalékkal meghaladta az előző év azonos időszaki értékét. A fővárosi szállodacsoportokat 3-5 százalékos csökkenés jellemezte. A vidéken működő szállodákban különböző mértékben nőtt a vendégéjszakák száma. Kiemelkedő mértékű, 8-12 százalékos, illetve 6-9 százalékos emelkedésről az ország keleti részén található egységek és a balatoni szállodák számoltak be.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!