"Magyarország számára a döntés egyértelmű: az állam vagy aktívan cselekszik az internet fejlesztése és szabadsága érdekében, vagy hazánk menthetetlenül leszakad a nemzetközi versenyben" - fogalmazott Deutsch Tamás.
Hozzátette, hogy ehhez együttműködő partnerekre van szükség a hírközlési szolgáltatók, az informatikai cégek, a civil szervezetek és a polgárok személyében.
A miniszterelnöki biztos arról beszélt, a polgárok, a cégek és az nemzetgazdaság számára is alapvető versenyképességi kérdés az internet és a digitális szolgáltatások igénybevétele, az állam és a piaci szereplők közös érdeke és felelőssége, hogy minél többen, minél megfizethetőbb módon, minél jobb minőségben és minél biztonságosabban vehessék igénybe ezeket.
Olvassa el véleményünket a kérdésekről: És tényleg megkérdezik, hogy legyen-e olcsóbb a net
A cél az, hogy Európa minél teljesebb mértékben használja ki az internetben rejlő társadalmi és gazdasági lehetőségeket - hangsúlyozta Deutsch Tamás, megjegyezve: egyértelműen sikerült azonosítani a konzultáció legfontosabbnak ígérkező témáit.
Ezek között említette a világháló mindenki számára hozzáférhetővé tételét, a megfizethető árú szolgáltatást, a digitális kompetenciák oktatását, az adat-, gyermek- és személyiségijog-védelmet, az e-kereskedelem biztonságát és az internetes fogyasztóvédelmet, valamint a gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos témákat és a tartalomipar kérdéseit.
Bódi Gábor, a Miniszterelnökség infokommunikáció összehangolásáért felelős helyettes államtitkára az eseményen arról beszélt: a korábban megkezdett egyeztetésekre "simul rá" ez a nemzeti konzultáció, amelynek eredményeként ősszel elvégezhetik a területen működő kormányzati programok finomhangolását, legyen szó akár a keretrendszer, akár a prioritások változtatásáról.
MTI