"A forrás megérkezésével már nem fenyegeti veszély a Duna Televízió működését, valamint a meghatározó műsorokat, így a határon túli magyarság érdeklődésére számot tartó, a világ összmagyarságát összekapcsoló adásokat, a más csatornákon mostohán kezelt dokumentumfilmeket, kulturális műsorokat, vagy akár a rendszeres színházi közvetítéseket" - írták.
Cselényi László elnököt idézve azt közölték: a váratlan forráselvonás, amit a két kereskedelmi adó - az RTL Klub és a TV2 - által kért díjcsökkentés megadása esetén érte volna a társaságot, "a Duna Televízió nem tudta volna kezelni, ellentétben a Magyar Televízióval", mivel rendkívüli támogatást nem kapott sem idén, sem az elmúlt években, ráadásul a költségvetésből juttatott forrásaikat az utóbbi négy esztendőben nem korrigálták az infláció mértékében.
A két kereskedelmi csatorna még az év elején kérte - immáron sorrendben harmadszor - 1,8-1,9 milliárd forintra rúgó koncessziós díja csökkentését. A két tárgyalt indítvány közül az egyik megfelezte volna az összegeket, míg a másik az RTL Klub estében egy és egynegyed milliárd, a TV2-ében 930 millió forintra mérsékelte volna azt, ám végül az összes csökkentési kezdeményezés elbukott.
A Duna Tv pár tízmilliós plusszal zárta tavalyi gazdálkodását; erre az évre - 9,5 milliárdos bevétel mellett - 250 milliós mínusszal kalkulált a március végén elfogadott üzleti terv.