Ackermannt, a Deutsche Bank első számú vezetőjét tavaly valamivel több mint 11 millió euróval, azaz 2,6 milliárd forintnak megfelelő összeggel javadalmazták. Mentségére szól, hogy a bank adózott eredménye is a 2002. évi 397 millió euróról (Ackermann akkori javadalmazási csomagja 6,9 millió euró volt), a múlt évre 1,37 milliárd euróra nőtt. Ackermann pénzének nagyobb része teljesítményhez kötött.
Az 56 éves bankember jobban tudta növelni fizetését, mint az aktívái szerint legnagyobb európai bank - a Deutsche Európa második legnagyobb bankja - a svájci UBS elnöke, Marcel Ospel, aki csak kerek 50 százalékkal javított a múlt évben 2002-es fizetésén. Az 54 éves Ospel azonban ezzel az emeléssel 18,8 millió svájci frankig jutott, mindent egybevéve, azaz mintegy egymillió euróval verte Ackermannt.
Kapcsolódó anyagok
3,5 millió fontot keresett a bankvezető
A legjobban kereső cégvezetők
Hazai topfizetések
Egymást múlja felül a bankvezetők fizetése
Josef Ackermann volt tavaly és tavaly előtt is a legjobban fizetett német vezérigazgató, s úgy őrizte meg előkelő helyét a keresők listáján, hogy 54 százalékkal nőtt egyik évről a másikra a jövedelme.