Magyarországhoz hasonlóan Csehországban és Lengyelországban is az IPTV ad lökést az érdemi váltásnak. A "többes játszma" a szolgáltatóknak újabb fontos lépés a bevételek növeléséért és az ügyfelekért folytatott versenyben. Az évi ezermilliárd forintot meghaladó forgalmú magyarországi távközlési piacon az ilyen típusú ajánlatok már több mint egy éve léteznek, de eddig csak a kábelhálózatokon voltak elérhetők. Novembertől viszont már két internetszolgáltató, a T-Online és a TVnet is belépett a piacra a már említett IPTV-szolgáltatás beindításával, jövőre pedig újabb cégek jelezték hasonló terveiket.
A verseny lassan bontakozik ki, a kábelesek között is egyelőre csak a legnagyobbak (UPC, T-Kábel, Fibernet) kínálnak telefonszolgáltatást is az internet és a televízió mellé. A kisebb kábelszolgáltatókat egyelőre a legnagyobb vezetékes telefoncégek - Magyar Telekom, Invitel - korlátozzák ebbéli törekvéseikben. A helyzetet már a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) is kifogásolta, és felszólította a jelentős piaci erejű szolgáltatókat, hogy szüntessék be versenykorlátozó magatartásukat.
Bizakodó a triple play hazai növekedési lehetőségeivel kapcsolatban Simó György, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese, a T-Online vezérigazgatója. Megjegyezte, hogy a T-csoporton belül a T-Online az internetalapú hangszolgáltatási (VoIP) technológiának köszönhetően is triple play szolgáltatóvá vált. Hozzátette: az IPTV nemcsak a választás szabadságát adja meg, hanem a kábelhez képest extra szolgáltatásokat is nyújt a televíziós piacon, egyebek mellett az online videokölcsönzéssel.
A versenyhelyzetet maguk a kábelesek is üdvözlik - mondta Szűcs László, a UPC Magyarország Kft. sajtókapcsolati igazgatója. Jobban összevethető lesz a szolgáltatások ár-érték aránya - tette hozzá. Szerinte a triple play fokozottabb megjelenésével végre a hazai ADSL-internet is felébredhet "Csipkerózsika-álmából" - tartalmazza a Világgazdaság cikke.