3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nemzeti főadóvá tett Duna TV 280 milliós mínusszal zárta a tavalyi évet. Jelentősen nőtt a vállalat bérköltsége, amit a megnövelt támogatások sem tudtak ellensúlyozni.

Noha a közszolgálati csatorna kapcsán a vezetők rendszeresen hangoztatják, hogy nem profitorientált adóról van szó, mégis találunk meglepő információkat a Duna TV beszámolójában. A társaság belföldi értékesítési árbevétele ugyanis csupán 78,6 millió forint lett, ami alapján a magyar médiapiacon a futottak még kategóriába kerülne. A piacvezető RTL árbevétele ennek majd 40-szer nagyobb volt, hiszen az 25,6 milliárdot ért el.

Hozzá kell tenni, hogy a Duna TV exportárbevételt is realizált, igaz, az értékesítés nettó árbevétele soron így is csak 104 millió forintot láthatunk. Hogy működni tudott a társaság azt a kapott támogatásoknak köszönhette. Működési támogatásra ugyanis az egy évvel korábbi 570 millióhoz képest 2015-ben 890 millió forintot kapott a csatorna, ezt további 136 millióval fejelték meg egyéb kötelezettségekre kapott támogatás jogcímen.

A csatorna számára a személyi jellegű ráfordítások jelentették a legnagyobb terhet, hiszen ezek meghaladták az 1 milliárdos szintet. Jóval kisebb megterhelést jelentettek az anyagjellegű ráfordítások, amelyek értéke 216 millió forint volt. Érdekesség egyébként, hogy akár a TV2, akár az RTL Klub esetében utóbbi tételek dobták meg a költségeiket, miután mind az úgynevezett sajátgyártású programok, mind a filmes jogok megszerzése ezen a soron jelentkezett náluk.

A megnövekedett költségek mindenesetre veszteségessé tették a Duna TV-t, a tavalyi mínusz 279 millió forint lett.

A beszámolóból az is kiderült, hogy jelentősen nőtt a társaság saját tőkéje, az egy évvel korábbi 212 millióhoz képest az év végén 909 millió volt. Ennek magyarázata, hogy 2015 július 1-én a Duna Televízió Nonprofit Zrt-be beolvadó társaságok – Magyar Rádió Zrt, az MTI Zrt. és a Magyar Televízió Zrt) saját tőkéjének értékével nőtt a Duna TV saját tőkéje. Igaz, ezt az év végi veszteség némileg apasztotta.

Egy érdekességet is találtunk a jelentésben, a társaság 276 millió forintnyi kötelezettségre képzett céltartalékot, amelyből 273 millió a Magyar Rádió korábbi elnökéhez Such Györgyhöz kapcsolódik. A korábbi vezető 2009-ben jelentette be, hogy menedzserszerződése alapján júliustól havi 9,4 millió forint javadalmazás illeti meg. Megbízatása 2010. július 31-ig szólt, Such összesen 175 millió forintot követelt. A Magyar Rádió Közalapítvány elnöksége ezt vitatta és bírósághoz fordult, az ügy a fellelhető információk szerint azóta sem zárult le. Vélhetőleg a követelés kamatokkal növelt összegére képzett most a Duna TV céltartalékot.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!