2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nagyon borúsan látják a brit főváros jövőjét a londoni cégvezetők, akik szerint a város hamarosan elveszíti vonzerejét az üzleti élet számára - írja a Management Issues. Egy év alatt megduplázódott azoknak a száma, akik pesszimistán látják a jövőt a szigetország pénzügyi központjában.

A Brit Ipari Szövetség és a KPMG tanácsadó cég közös felmérése szerint tízből hat cégvezető úgy gondolja, hogy veszélybe került London versenyképessége. Ez éppen a duplája annak, mint ahányan tavaly ilyenkor gondolkodtak hasonlóan. 12 megkérdezett menedzserből mindössze egy gondolja úgy, hogy London versenyképessége fejlődik, egy éve még a válaszadók negyede hasonlóan gondolkodott.

A szakemberek szerint leginkább a rosszul kezelt kormányzati reformok veszélyeztetik a brit főváros vezető szerepét az üzleti életben. A közelmúltban például a kormány újabb adók bevezetését fontolgatta a nem londoni székhelyű cégek számára, a menedzserek szerint ez visszaveti a város népszerűségét, egyre kevésbé számít vonzó üzleti célpontnak.

A megkérdezett vezérek közel harmada gondolja úgy, hogy a következő hat hónapban gondok lesznek a Londonban tervezett további beruházásaikkal, miközben tavaly még csak 9 százalék vélte hasonlóan. A városban még mindig nő az üzleti aktivitás, de már lényegesen lassabb a növekedés, mint a korábbi években.

Egyre több cégvezető gondolja úgy, hogy a következő hat hónapban romlanak a vállalat kilátásai: egy éve a megkérdezettek öt százaléka volt pesszimista, most viszont 28 százalékuk számít visszaesésre. A döntéshozók körében még mindig népszerű befektetési célpont London, tíz megkérdezettből kilenc előnyben részesíti az üzleti befektetések szempontjából a brit várost.

A cégvezérek nem elégedettek az infrastruktúrával sem: egy éve tízből hatan mondták azt, hogy London közlekedése jó, vagy helyenként jó. Ez az arány tovább csökkent: már kevesebb mint negyven százalék elégedett a közlekedési hálózattal. Ezenkívül a válaszadók közel háromnegyede panaszkodott arra, hogy nem tudják betölteni az álláshelyeket képzett munkaerővel.

A vezetők azzal is egyetértenek, hogy az élet Londonban nem olcsó: tízből több mint kilencen drágábbnak találják a brit fővárost, mint más világvárosokat, például New Yorkot, Tokiót vagy Párizst.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!