A közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter elmondta: a fás szárú energianövények alkalmazása a villamosenergia-termelésben megfelel a kormányzati törekvéseknek, mert ezáltal olyan területek is bevonhatók a mezőgazdasági művelésbe, amelyek másképpen nem hasznosíthatóak. Egyúttal azoknak a képzetlen embereknek biztosítanak munkát és megélhetést, akik körében a leggyakoribb a munkanélküliség - tette hozzá.
Ezért is nagy jelentőségű, hogy a Mátrai Erőmű áramtermelésének tíz százaléka immár biomassza alapú - közölte az energetikáért is felelős miniszter. Ugyanakkor az ország számára stratégiai kincs az a lignitvagyon, amely 120 évre elegendő tüzelőanyagot biztosít a Mátrai Erőmű számára - tette hozzá a politikus.
Szabó Pál közölte: támogatja azt az elképzelést, hogy 6-10 ezer hektárnyi, más mezőgazdasági hasznosításra nem alkalmas területen valósuljon meg fás szárú energianövények termesztése.
Energianövény-termesztésre ösztönöz az uniós irányelv
Ösztönzőleg hat az energianövények termesztésére, hogy az Európai Unió irányelvei szerint a jövőben növelni kell a megújuló energia használatát - jelentette ki Szabó Pál kedden Visontán sajtótájékoztatón, a Mátrai Erőműben tett látogatása alkalmával.