Demján Sándor a londoni gazdasági napilapnak úgy fogalmazott: a csoportnak másfél éve hozzávetőleg nyolcmilliárd euró értékű tervezete volt, és "ennek most mintegy 50 százalékára összpontosítunk ... és a futamidőt is megnöveltük".
A Financial Times szerint négymilliárd eurónyi tervezett beruházás "ejtése" mellett a vállalat a megmaradt beruházásokat is halasztja, akár öt évvel is. Demján Sándor a lapnak azt mondta: a cég már egy éve látta, hogy szűkös likviditási időszak következik, ezért visszafogta tervezeteit.
Szabó Zsolt, a vállalat beruházási igazgatója a piaci folyamatokat illusztrálandó elmondta: másfél éve (a beruházások értékéhez mérve) még akár 85 százaléknyi hitelfinanszírozáshoz is hozzá lehetett jutni, most azonban a hitelszűke miatt ez az arány 60-65 százalékra zsugorodott.
Michael Smithing, a Colliers ingatlan-tanácsadó cég budapesti partnerigazgatója "megfontolt lépésnek" nevezte a fejlesztések visszafogását, mondván: most a készpénzkészletek halmozásának időszaka van. Hozzátette: tőkehiányos helyzetről van szó, de az ingatlanfejlesztők cégek adósságot használnak, és ez "nagyon nehézzé kezd válni".
A Financial Times szerint a TriGránit olyan vegyes célú városközponti beruházási terveket tartott meg, amelyek modellje a budapesti Westend bevásárló-, iroda- és szállodaközpont; ilyenek épülnek már Zágrábban, Ljubljanában és Szentpéterváron, valamint lengyel és román városokban.