A négy üzletközpontban (a mostani mellé még kettőt építenek) ezernél is több informatikai, elektronikai és egyéb csúcstechnológiai terméket bemutató üzlet lesz. A CBTC logisztikai központja várhatóan 1000-1200 magyar számára biztosít majd munkát.
A CBTC mint kereskedelmi platform kiváló üzleti lehetőséget biztosít a kínai gyártóknak, hogy termékkínálatukat Budapesten mutathassák be az európai kereskedőknek. A projekt tovább erősíti Magyarország hídfőszerepét a márkás kínai termékek piacra jutásában az Európai Unióba.
A CBTC egyébként egyedülálló központ lesz Európában, és a világon is csak a második ilyen létesítmény lesz - az első 2004-től működik Dubaiban, ahonnan a közel-keleti térséget látják el márkás kínai termékekkel.
A CBTC-szerződéssel párhuzamosan egy másik szerződés is köttetett: Sanghaiban felépítik a magyar Shenyang Ipari Parkot. A park létrehozásában magyar részről az erre a célra alakult Magyar (Shenyang) Real Estate Development Co. Ltd. vesz részt.
Volumenében kisebb, ám a maga nemében úttörő élelmiszer ipari szerződést is kötöttek tejipari technológiai transzferre, amit magyar részről az EU-Milk Technologies Kft. hagyott jóvá.
Gyurcsány Ferenc kormányfő, Kóka János gazdasági és Veres János pénzügyminiszter három világcég vezetőivel is különtárgyalásokat folytatott. A Huawei a computerek világában, a Genertec a nemzetközi reklám- és kiállítás szervezésében jeleskedik, a ZTE Corporation pedig a kínai telekom óriás.
Mindeközben a Mol delegációja a két kínai olajóriás céggel, a China National Petroleum Co.-val (CNCP) és a China Petroleum and Chemical Co.-val (SINOPEC) folytatott tárgyalásokat a magyar-kínai olajkutatásokról, olajmezők közös feltárásáról.