4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Meglehetősen tanulságos volt a 25. heti tévés nézettség, a foci-Eb szünnapja ugyanis az M1 csúfos mélyrepülését hozta. A közszolgálati csatorna szerencséjére néhány mérkőzés még hátra van a tornából, így pár jó estét még nyerni fog. A két nagy kereskedelmi adó és az M1 meglehetősen szoros versenyt vívott a héten.

Ha foci, akkor M1, ha szünnap, akkor minden más, nagyjából így lehetne összefoglalni a 25. heti tévés nézettségi statisztikák eredményeit. A csoportkörök utolsó mérkőzései ugyan nem hoztak átütő sikert, ám a negyeddöntők nézettsége ismét magasabb lett. Érdekesség, hogy ez utóbbi meccsek közül a múltjuk alapján talán legerősebbnek ígérkezett spanyol-francia mérkőzés tudta a legkevesebb nézőt megmozgatni (a 18-49-es korosztályból), amire lehet ugyan magyarázat a kereskedelmi csatornák kínálata, de éppen az is, hogy a férfiak már unják a spanyolok labdatartó játékát, a hölgynézők szíve pedig inkább Cristiano Ronaldóért vagy az olaszokért dobban. A portugál-cseh és az olasz-angol mérkőzések ugyanis jóval komolyabb – hozzávetőleg 100 ezerrel magasabb - nézőszámot értek el a kereskedelmi célcsoportban.

Ráadásul ezúttal a mérkőzések voltak a hét legnézettebb műsorai, a vasárnapi 11-es párbajjal végződő elődöntőt követték a legtöbben, ám nem maradt el ettől lényegesen a luzitánok nehezen behúzott győzelme sem. A már említett spanyol továbbjutást hozó mérkőzést ráadásul az előzetesen nem túl nézőcsalogató, ám végül gólzáport hozó német-görög összecsapás is megelőzte a nézettségi versenyben. Ezen lista élmezőnyébe egyébként a Barátok közt, a Mentalista, és a Forma-1-es futam tudott bekerülni.

Ami pedig a már emlegetett szünnapot illeti, ekkor kis túlzással csak a megrögzött M1 rajongók, illetve a mérkőzést tévesen várók kapcsoltak, aznap ugyanis a hét más napjaival összevetve a nézői 80 százalékát elvesztette a közszolgálati adó. Hiába nyert meg négy estét is az M1, a szerdai baki miatt főműsoridőben (19 és 23 óra között) a kereskedelmileg fontos célcsoportban a heti átlagos közönségarányt tekintve nem tudott ismét a vetélytársak fölé nőni. Csupán három megnyert estével az RTL Klub ugyanis visszahódította vezető pozícióját.

Az RTL Klub az egy héttel korábbiakhoz képest minimálisan növelte nézettségét, átlagosan a nézők 19,8 százaléka kapcsolt a kereskedelmi adóra. A már említett erősen hullámzó teljesítmény folytán az M1 átlagos közönségaránya 18 százalékos volt a 25. héten. Jelentősen tudott ugyanakkor javítani a TV2, mely két százalékponttal többet szerezve (17,6% SHR) lett ismét harmadik. A második számú kereskedelmi csatorna többek között a Jóban rosszban kedvező számainak köszönhette ezt, a sorozat ugyanis saját műsorsávjában többször is legyőzte – az egyébként rajta időben túlnyúló – Barátok közt szappanoperát. A középmezőny tagjai csupán árnyalatnyit javítottak, legjobban a Cool tartotta magát, amely ismét felugrott az 5 százalékos szint fölé (5,5% SHR). Erősített a F+ (4% SHR) is, míg a Viasat (3,6% SHR) csak stagnált.


Ami a napi bontást illeti, hétfőn a nem túl színvonalas angol-ukrán mérkőzésnél a nézőket jobban érdekelték a sorozatok, az RTL-en adott Dr. Csont és a CSI is felülmúlta a focimeccset. Kedden sem a labdarúgás csúcsát csodálhattuk az olasz-ír mérkőzésen, a találkozó (második félidője) mégis túltett a vele egyidőben sugárzott Mentalista legutóbbi epizódján, pedig mint fent megjegyeztük, a sorozat az öt legnézettebb műsor egyike volt a héten. Szerdán, az Eb szünnapján az On the spot meg sem tudta közelíteni a foci népszerűségét, az M1 pedig visszazuhant a középmezőny második felébe, az RTL-en vetített Kegyenc fegyenc ugyanakkor remekelt.

Csütörtöktől aztán jöttek a negyeddöntők, amelyek számára a korábbi sikerfilmek nem jelentettek akadályt, így aznap a Nicsak ki beszél még (TV2) és a Dirty Dancing (RTL Klub) is alulmaradt a portugál-cseh meccsel szemben. Pénteken is hasonlóan alakultak a számok, a Miami helyszínelők (RTL) jobban, a 40 nap 40 éjszaka kevésbé tudott vetélytársa lenni a mérkőzésnek. Szombaton a meccs első góljáról könnyen lemaradtak azok, akik az RTL-en vetített animációs filmet, a Mackótestvért nézték. A számok tanúsága szerint sokan voltak ilyenek, hiszen ebben az idősávban a rajzfilm vitte a prímet. Később aztán sem a Kenguru Jack (RTL), sem a Karatekölyök 2 nem tudta felülmúlni a spanyol-francia találkozót. A vasárnapi nap érdekessége az volt, hogy az M1 mellett a TV2 is meg tudta előzni az RTL Klubot, miután az előbbi csatornán vetített Titkok könyvtára 2 többeket érdekelt, mint a Macskanő című film.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!