A február havi Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke 39,7, ami 1,2 százalékponttal magasabb ugyan a januári értéknél, de így is alatta marad az ilyenkor megszokott szintnek.
A közlemény kiemeli: a februári BMI korábban csak 1997-ben és 2005-ben volt 50 pont alatt (rendre: 49,1 illetve 45,8). Arra pedig csak egyszer, az 1998. augusztus-decemberi időszakban volt példa, hogy öt egymást követő hónapban zsugorodott a feldolgozóipar, és ez a rekord márciusban szinte biztosan meg fog dőlni.
Egy részindextől eltekintve februárban valamennyi mutató negatív tartományban tartózkodott.
A hónap egyetlen pozitív tartományban levő részindexe ismét a szállítási átfutási idő 52,8 százalékos indexe, melynek értéke 1,9 százalékponttal magasabb a januárinál.
2008 novemberét is alulmúlva új negatív rekordot döntött a beszerzési mennyiség indexe, ennek februári 33,5 százalékos értéke 2,3 százalékponttal kisebb a januárinál.
Az új megrendelések indexe a januári zuhanás után enyhén, 0,3 százalékponttal csökkent februárban, 32,9-es értékre.
A termelési mennyiség index 36,6 százalékos folyó havi értéke 1,9 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz viszonyítva, így ezen a téren sincs jele a javulásnak, a szűkülés üteme nem mérséklődött a korábbi hónapokhoz képest.
Július óta folyamatosan egyre kisebb ütemű növekedést jelzett a beszerzési árak indexe, februárban 6,2 százalékponttal 43,5 százalékra nőtt, de ezzel együtt is harmadik hónapja mutatja a beszerzési árak csökkenését.
Az importindex 0,9 százalékponttal 40,1 százalékra emelkedett a múlt hónaphoz képest, ez a részindex november óta szinte azonos ütemű csökkenést jelez. Az exportindex értéke 3,7 százalékponttal 42,9-re emelkedett januárhoz képest, visszatérve a decemberi szintre.
A foglalkoztatási index 43,5 százalék, a múlt havihoz képest 5,6 százalékponttal nőtt, de értéke 2008 májusa óta elbocsátásokat jelez a feldolgozóiparban.