2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Februárban is folytatódott a feldolgozóipar októberben kezdődött visszaesése, bár ennek üteme valamelyest lassult - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) hétfőn.

A február havi Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított értéke 39,7, ami 1,2 százalékponttal magasabb ugyan a januári értéknél, de így is alatta marad az ilyenkor megszokott szintnek.

A közlemény kiemeli: a februári BMI korábban csak 1997-ben és 2005-ben volt 50 pont alatt (rendre: 49,1 illetve 45,8). Arra pedig csak egyszer, az 1998. augusztus-decemberi időszakban volt példa, hogy öt egymást követő hónapban zsugorodott a feldolgozóipar, és ez a rekord márciusban szinte biztosan meg fog dőlni.

Egy részindextől eltekintve februárban valamennyi mutató negatív tartományban tartózkodott.

A hónap egyetlen pozitív tartományban levő részindexe ismét a szállítási átfutási idő 52,8 százalékos indexe, melynek értéke 1,9 százalékponttal magasabb a januárinál.

2008 novemberét is alulmúlva új negatív rekordot döntött a beszerzési mennyiség indexe, ennek februári 33,5 százalékos értéke 2,3 százalékponttal kisebb a januárinál.

Az új megrendelések indexe a januári zuhanás után enyhén, 0,3 százalékponttal csökkent februárban, 32,9-es értékre.

A termelési mennyiség index 36,6 százalékos folyó havi értéke 1,9 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz viszonyítva, így ezen a téren sincs jele a javulásnak, a szűkülés üteme nem mérséklődött a korábbi hónapokhoz képest.

Július óta folyamatosan egyre kisebb ütemű növekedést jelzett a beszerzési árak indexe, februárban 6,2 százalékponttal 43,5 százalékra nőtt, de ezzel együtt is harmadik hónapja mutatja a beszerzési árak csökkenését.

Az importindex 0,9 százalékponttal 40,1 százalékra emelkedett a múlt hónaphoz képest, ez a részindex november óta szinte azonos ütemű csökkenést jelez. Az exportindex értéke 3,7 százalékponttal 42,9-re emelkedett januárhoz képest, visszatérve a decemberi szintre.

A foglalkoztatási index 43,5 százalék, a múlt havihoz képest 5,6 százalékponttal nőtt, de értéke 2008 májusa óta elbocsátásokat jelez a feldolgozóiparban.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!