A közlemény szerint a GVH nem tagadhatja meg az engedélyt, ha az összefonódás nem hoz létre vagy nem erősít meg olyan gazdasági erőfölényt, amely akadályozza a hatékony verseny kialakulását, fennmaradását vagy fejlődését az érintett piacon.
A GVH szerint, ha a mobiltelefon-töltőket az EMS (elektronikai gyártási szolgáltatások) árupiac részeként kezeli, a két vállalkozáscsoport együttes részesedése nem éri el a kritikusnak minősülő 20 százalékot. Ám ha külön piacként kezeli a mobiltelefon-töltők piacát, akkor a Flextronics csoport részesedése egy százalék alatti. Ezek alapján a GVH szerint az összefonódás miatt nem valószínűsíthetők káros versenyhatások, így a hatóság engedélyezte az összefonódást.
A Friwo által irányított vállalatcsoport mobiltelefon-töltők gyártásával és értékesítésével foglalkozik világszerte. Részesedése ezen termékek világméretű forgalmából kis mértékben meghaladja a 20 százalékot, az EMS tekintetében pedig nem éri el az egy százalékot. Mobiltelefon-töltők gyártásával és a világ egészére kiterjedő forgalmazásával foglalkozó vállalkozások között például a Salcomp-csoport részesedése a Friwo-csoportéhoz hasonlóan 20-25 százalék közötti. A Friwo-csoportnak magyarországi tagja nincs - áll a közleményben.
Mihálovits András, a GVH sajtófőnöke az MTI-nek elmondta, hogy az uniós szabályok szerint az ilyen ügyekben minden olyan ország versenyhatóságának vizsgálódnia kell, amelyekben hatása lehet a felvásárlásnak. Miután a Flextronics magyar cégei jelentős exportőrök, ezért került az ügy a GVH elé.