2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

2001. után ismét Szingapúr került a globalizációs lista élére, míg a tavalyi első, Írország a negyedik helyre szorult vissza. A világgazdaságba való integrálódás fokát jelző index második és harmadik helyezettje Svájc, illetve az Egyesült Államok. Hazánk a huszadik helyet szerezte meg.

Magyarország bekerült a TOP-20-ba, a huszadik helyen, tavalyi besorolását három hellyel javítva. A közép-európai országok közül Csehország (16.) és Szlovénia (17.) található még az élmezőnyben. Az A.T. Kearney csoport által kiadott idei globalizációs listán Horvátország 22., Szlovákia 26., míg Oroszország 47. helyre került.

A vizsgálat négy fő és azon belül tizenkét részterületen, a gazdaság, a technológia, a személyes kapcsolatok, a politika integráltsága fokán keresztül értékeli az országok globalizációjának fokát. Feltűnő, hogy Magyarország a gazdasági, kereskedelmi integrálódásban, a személyes kapcsolatok terén az élmezőnyben található (5., 5., illetve 7. hely), erősen lemarad viszont a globalizáció technológiai aspektusaiban. Ez utóbbit illetően a 27. helyen van, ami egyebek között a telefonhasználat (41.), vagy az internet használat ( 29.) alacsony fokával jellemezhető.

Szingapúr és más ázsiai országok előrelépése a beruházások növekedésének tulajdonítható. Svájc az ENSZ hozzájárulásának megkétszerezése (politikai integráltság) folytán került a második helyre, Írország viszont azért szorult hátrébb, mivel a befektetők az ázsiai és a kelet-európai térséget részesítették előnyben. A lista érdekessége, hogy valamennyi skandináviai ország az első húsz ország között található Izland kivételével. A legnagyobb előrelépést Ausztrália mutatja, négy hellyel előrerukkolt a nyolcadik helyre, mivel a nyersanyagok iránti igények vonzóvá tették az országot a befektetők körében.

Az indexet évente készíti el az A.T. Kearney a Foreign Policy Magazine-nal együtt 62 ország adatait értékelve.

MTI / Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!