"Eddig még nem volt Magyarországon a humánerőforrás-menedzsment minden területét átfogó, komplex felmérés. Most ezt a hiányt szeretnénk pótolni az interneten bárki által elérhető és kitölthető Országos HR Benchmark felmérésünkkel" - fejtette ki lapunknak a kutatás hátterét Dara Péter, aki a BGF rektori hivatalvezetője és egyben a Lotz Károly Kulturális Alapítvány elnöke is.
A szervezők (a HR Mesterkurzust a Pepper Rt-vel és a Budapesti Gazdasági Főiskolával (BGF) együtt lebonyolító Lotz Károly Kulturális Alapítvány, a BGF Menedzsment és Emberi Erőforrás Intézete, valamint a HR Portalt fejlesztő és üzemeltető Brand&Standard Capital Kft.) a mostani humánmenedzsment felméréssel minden olyan szervezetet, intézményt és vállalkozást megpróbálnak elérni, amelyeknél létezik bármiféle tudatos HR-tevékenység.
Dara Péter szerint elsődleges céljuk annak feltárása, milyen megoldásokat alkalmaznak a mai hazai emberierőforrás-menedzsment területén, milyen feladatokat látnak el a gyakorlatban, illetve mit értenek egyáltalán HR alatt.
Garai Éva, a HR Portal ügyvezetője hozzátette: bár időről-időre születnek HR-es vonatkozású felmérések, ezek azonban egyrészt egy szűk területre korlátozódnak (bérezés-ösztönzés, dolgozói elégedettség, legjobb munkahely vagy cafeteria), másrészt általában nem nyilvánosak vagy nem ingyenesek.
Eddig mintegy 200 cég töltötte ki a több online weboldalon is elérhető kérdőívet. "Az érdeklődés minden várakozásunkat felülmúlta, mivel egy eddig még nem ismert, ráadásul nem öt perc alatt elvégezhető felmérésről van szó. Ez jelzi: olyasmibe fogtunk, amire a szakmának is igénye van" - nyilatkozta lapunknak Szetei Tibor.
"A felmérési eredményekből olyan tanulmány is készül, amelynek elsődleges célja, hogy a felsőoktatási intézmények HR-szakos hallgatóit lássa el információkkal. Szeretnénk évről-évre újból megkérdezni e kutatás keretében a HR-szakmát. Ily módon egy tükröt tartunk eléjük arról, hogyan alakul Magyaroszágon e szakterület, emellett láthatóvá válik saját fejlődésük is a kitöltők átlagához képest" - vázolta fel végezetül a jövőre vonatkozó terveket Szetei Tibor.
Menedzsment FórumKapcsolódó anyagok: Hazai benchmarking klubok alakulnak A stressz veszélyes leginkább a dolgozók egészségére Javulnak a munkaerőpiac aktivitási mutatói