A karácsonyi időszak, amely immár nem csak a hagyományos, de az e-kereskedelem szempontjából is a legfontosabb időszakká vált folyamatos növekedést mutatott az elmúlt években. Míg 1999-ben 5,4, addig 2000-ben 9,2, egy évvel később 10,8 milliárdos forgalmat regisztrálhattak a webes áruházak.
Az utolsó negyedévre vonatkozóan az elmúlt időszakban több adat is napvilágot látott, számolt be az eMarketer. A különbségek elsősorban az eltérő definíciókból származnak. Az év végi időszakra az amerikai kereskedelmi kormányzat is hasonló számokat vár, mint a most közzétett felmérés, a hivatal 17,77 milliárdot jelzett előre.
Harmadával nőtt az online kereskedelem
A tavalyi év utolsó negyedévében 30 százalékkal bővült az e-kereskedelmi forgalom, amely így 17,2 milliárd dollárra rúgott. A 2002-es év hasonló időszakában a kereskedők 13,2 milliárd dolláros forgalmat bonyolítottak a kibertérben - derül ki a comScore számaiból.