Az igazgatóság márciusban közzétett listáján szereplő ingatlanok értékesítéséből eddig 15-17 milliárd forint folyt be az idei évre tervezett 30 milliárdból - mondta Zelles Sándor. Ebbe már beletartozik a közelmúltban elkelt Kinizsi laktanya, amely az árversenyben nettó 5 milliárd forintot ért egy magyar befektetőnek - mondta el a vezérigazgató az MTI-nek.
A Club Aliga esetében a korábbi kiírástól eltérően az üdülő részletekben történő vásárlásra is lehetőség van; a telket négy részre osztották, melyből három kerül értékesítésére, egynek pedig a vagyonkezelői jogát adják el - ismertette. A változtatásra azért került sor, mert a Balaton-törvény előírása miatt a leghosszabb partszakasszal rendelkező Aliga I. esetében tíz méteres közterületi sávot jelöltek ki, és a kikötő környéke is közterületnek minősül. Az ingatlancsoportot egyben megvásároló befektető előnyt élvez az ajánlatok elbírálásakor, de a korábban 8 milliárd forintra becsült ingatlan értéke várhatóan csökken a változás miatt - jegyezte meg Zelles Sándor.
Értékesítésre kerül emellett a Mária Terézia laktanya, amely egy 35 ezer négyzetméteres épületet és 1,5 hektáros telket foglal magában. Az építmény jelenleg irodaházként üzemel, és a vezérigazgató reményei szerint a magánbefektető jobb funkciót talál a műemlékként nyilvántartott épületnek a jövőben. A szintén műemlék Divatcsarnok is értékesítésre kerül a KVI tervei szerint a hónap folyamán. A műemléki előírások szerint vissza kell állítani az épület tetején levő jégpályát, a Lotz-terem közcélokat kell hogy szolgáljon, és a homlokzatát meg kell őrizni - számolt be az MTI.