1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Borpalakozót, előkészítő érlelőt és készárú raktárat magában foglaló logisztikai bázist avattak kedden az Egervin Zrt. egri, árnyékszalai főpincészetében. A beruházás értéke 670 millió forint.

A beruházásnak köszönhetően egy telephelyre került a társaság teljes gyártási technológiája. Papp Tamás termelési és műszaki igazgató elmondta, hogy a fejlesztés keretében megépült egy 80 négyzetméter alapterületű készárú raktár, így 1,3 millió palackra nőtt a társaság tárolási kapacitása. A borelőkészítőben hat, összesen 1100 hektoliter bor befogadására alkalmas kóracél tartályt állítottak fel, az új palackozó üzem pedig napi 80 ezer üvegnyi bor palackozását teszi lehetővé.

Botos Attila a társaság vezérigazgatója, a belföldi magánszemélyek által birtokolt társaság vezetője elmondta, hogy a cég által értékesített évi 10 millió palack bor 70 százaléka belföldön talál gazdára, a többi pedig elsősorban észak-amerikai és európai piacokon kel el. Az Egervin Rt. éves árbevétele, az elmúlt esztendőkben, a piaci mozgások függvényében 2,5 és 3 milliárd forint között mozgott és az idén is hasonló eredménnyel számolnak - mondta Botos Attila.

MTI / Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!