1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ötvenre kívánja növelni idén magyarországi benzinkútjai számát a Lukoil Magyarország Kft. Az orosz tulajdonú cég jelenleg 37 töltőállomást működtet az országban, a következő kettőt Egerben és Mezőkövesden nyitja. A cég egyéb európai és amerikai terjeszkedéseket is kilátásba helyezett - írja a Világgazdaság.

A cég terjeszkedése új kutak építésén, illetve meglévők vásárlásán és átépítésén keresztül történik, de egy tételben nem kíván több kutat megvenni és franchise-ban sem gondolkodik. A vállalat forgalmi adatairól csak annyi tudható, hogy üzemanyagpiaci részesedése mintegy három százalékos.

A társaság 2004-ben jelent meg a magyar piacon, ahol a riválisokénál alacsonyabb árakkal vetette meg a lábát. A töltőállomásokat a tulajdonában lévő romániai Petrotel finomítóból, illetve belföldről látja el üzemanyaggal. Az anyacég elnöke, Vagit Alekperov az Interfax hírügynökséget arról tájékoztatta, hogy vállalata nagy amerikai és európai felvásárlásokra készül, hogy piacain teljes vertikummal képviselje magát - számol be a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!