2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az idén a munkahelyi zajra hívja fel a figyelmet az európai munkavédelmi hét - ismertette Gádor János, az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) főosztályvezetője csütörtökön, a budapesti országos munkavédelmi fórumon.

A munkavédelmi hét évente más és más munkavédelmi feladatra hívja fel a figyelmet, az utóbbi években például a veszélyes anyagokat, az építőipari sajátosságokat helyezte a figyelem középpontjába - írja az MTI.

Papp István, az OMMF elnöke elmondta, hogy manapság főként a munkaügyi ellenőrzésekre irányul a közfigyelem, pedig a munkabiztonsági ellenőrzések ugyanolyan fontosságú szakterületét jelentik az intézménynek. A munkabiztonsági jellemzők kedvezőtlenül alakultak azáltal, hogy kevesebb a tapasztalt szakmunkás, sok a területen alkalmaznak kis gyakorlattal rendelkező, kölcsönzött munkavállalókat - jegyezte meg.

Gádor János figyelmeztetett rá, hogy Nyugat-Európában a munkavállalók is komolyabban veszik a munkabiztonsági előírásokat, a munkaadók körében szintén nagyobb hagyományai vannak a követelmények betartásának.

A munkabiztonság európai szintű intézményrendszere lehetőséget ad a tagállamok szakembereinek a rendszeres együttműködésre, tapasztalatcserére. Ennek egyik módja az európai munkavédelmi hét. A rendezvényhez kapcsolódik a helyes gyakorlat pályázata. Az erre jelentkező cégek bemutathatják, hogy a kötelező előírásokon felül milyen újszerű intézkedéseket valósítottak meg, ezzel példát adva a többi tagállamnak is.

A helyes gyakorlat pályázói eredményeiket az üzleti világban is hasznosíthatják, hiszen a megrendelők szívesebben választanak a munkavédelemben példamutató szállítókat - jegyezte meg Gádor János. A magyar cégek közül a múlt évben három adott be pályázatot az építőipari munkavédelem újszerű módszereiről, az idén két cég jelentkezett a zajártalom területén elért eredményeivel.

Gádor János elmondta: a GE nagykanizsai fényforrásgyára például bemutatta, hogy zajtérképet készítettek, ötletbörzét tartottak a dolgozók javaslatait összegyűjtve, majd a fejlesztőmunkát követően számos műszaki megoldást alkalmaztak, jelentős zajcsökkentést elérve. A másik idei pályázó a Dunaferr, ahol szintén több műszaki, szervezési intézkedéssel értek el eredményeket.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!