Franz Grohs, a T-Systems alelnöke úgy fogalmazott, hogy a beruházáshoz "nagylelkű" kormányzati támogatást kaptak, ám annak nagyságát, s a teljes beruházás összegét sem ő, sem az átadáson jelenlevő Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára, külgazdaságért felelős kormánybiztos nem árulta el.
Ilosvai Péter ügyvezető igazgató az MTI tudósítójának a beruházás részleteit firtató kérdésére annyit mondott, hogy még "nem ratifikálták a beruházási szerződést, ezért az adatok nem nyilvánosak”.
Garamhegyi Ábel a beruházás kapcsán a kormány, a város és a befektetők példaértékű együttműködését hangsúlyozta. Szavai szerint ez eredményezte, hogy "egy már Magyarországon működő vállalat ismét Magyarország mellett döntött", s Budapest után Debrecenben nyitotta meg második szolgáltató központját.
Debrecen egyébként adókedvezménnyel támogatja a magas hozzáadott értéket képviselő szolgáltatások, illetve gyártóüzemek letelepedését a városban - közölte az avatáson Papp László, az önkormányzat képviselője.
Franz Grohs szerint találtak volna olcsóbb helyet az európai multinacionális ügyfeleiket IT-szolgáltatásokkal ellátó irodának, de a befektetés lényege a humán erőforrás volt. Debrecen mellett a képzett, tehetséges fiatal munkaerő megléte, a város és az egyetem jó kapcsolata, a helyi infrastruktúra és a "nagylelkű kormányzati támogatás" döntött. A T-Systems egyébként tovább terjeszkedik Debrecenben: jövőre elkészül saját irodaházuk, ahol ezer dolgozót foglalkoztatnak majd.