2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Elmúlni látszik az atomenergiával szembeni bizalmatlanság, ráadásul az emissziócsökkentési programok kapcsán az atomenergiára, mint a szénhidrogének alternatívájára tekinthetünk, mondta Braun Márton fideszes országgyűlési képviselő.

Javul az atomenergia megítélése a világ szemében - állapította meg az MTI-nek nyilatkozva Braun Márton fideszes országgyűlési képviselő, aki az Európa Tanács (ET) Parlamenti Közgyűlésének csütörtöki strasbourgi ülésén felszólalt a nukleáris energia és a fenntartható fejlődés összefüggéseiről tartott vitában. Elmondta, hogy a testület elé került jelentés akár áttörésnek is minősíthető, mert a korábbi állásfoglalásokkal ellentétben immár nem teljesen negatívan szól az atomenergia hasznosításáról.

Szerinte a csernobili katasztrófa által kiváltott félelmek csökkenőben vannak, hiszen ma már sokkal biztonságosabb technológiát alkalmaznak. Mint kifejtette, a széndioxid-kibocsátásnak betudható légköri felmelegedés, az éghajlatváltozás veszélyei miatt olyan emissziócsökkentési programok születtek, amelyek felértékelik az ebből a szempontból tisztának mondható nukleáris energiát. Az atomenergia hasznosítása - tette hozzá - azért is látszik kedvezőnek, mert ellentétben az olajforrásokkal, a legnagyobb uránlelőhelyek politikai szempontból nyugodt, rendezett térségekben, így például Ausztráliában találhatók.

Braun Márton szerint Magyarországnak, ha nem akar lemaradni, szintén gyorsan kell reagálnia a megítélés változására, mert ma meglehetősen szűkösek az atomerőmű-építő kapacitások.

A képviselő hangsúlyozta, hogy a nukleáris energia részarányának növelése semmiképpen sem az úgynevezett alternatív energiaforrások rovására kell, hogy történjen, hanem sokkal inkább a szénhidrogének ma még domináns arányának csökkenéséhez kell hozzájárulnia.

Az ET Parlamenti Közgyűlése az úgynevezett megújuló energiaforrások témaköréről is vitát tartott csütörtökön. Ebben a vitában Ékes József fideszes képviselő szólalt fel. Ő az alternatívnak nevezett energiaforrásokról - amelyek nagyrészt, bár nem teljesen lefedik a megújuló energiaforrások kategóriáját - azt mondta az MTI-nek, hogy Magyarországon ma még érezhető ezen újszerű forrásokkal szemben a hagyományos energialobbi ellenállása. Ezért - tette hozzá - számos magyar kutatási-fejlesztési eredmény, szabadalom külföldi szolgáltatóknál "landol".

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!