3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az elmúlt hónap az E3 nevű játékpiaci expótól volt hangos, ahol a nagy játékpiaci cégek bemutatták újgenerációs konzoljaikat. Alighogy eltűntek az Xboxot alázó mémek, már is jön az új breaking: a Google ugyanis android rendszerű játékkonzolt fejleszt.

PS4, Xbox One

A két fő dudás, a Sony és a Microsoft nyilatkozatháborúitól volt hangos az E3 júniusban. A mémek és a közvélemény leginkább a 100 dollárral olcsóbb PS4-et tartotta jobbnak, mivel az Xbox One sokkal kevesebb játékkal, magasabb árral, és online kapcsolat nélkül szeretett volna - a Microsoft szavaival élve - "mindenkit lesöpörni" az játékpiaci EXPO-n.

Akárhogyis, ez a két gép uralja a konzolpiacot, és bár a Google mögött jelentős -lásd később a cikkben- erőforrások és tapasztalat van, az Playstation és az Xbox rajongók hadát nem lesz könnyű meggyőzni.

Nintendo

A Nintendo WII , azaz a WII új generációja nem kavart nagy port, pedig már az E3 előtt bemutatták. A japán cég konzoljára nehezebben lehet fejleszteni, mint két előbbi riválisára, mert tőlük teljesen eltérő rendszert használ. Ez lehetett az ok, hogy az Electronic Arts szakított a konzollal, ami bizony komoly érvágás.

Oya..Ouya, ja

Nos ennyit a mainstremről, most jöhetnek az alternatívák. A címben beharangozott Google leendő gépe nem az első androidosmasina, ugyanis már létezik egy, amelyik ezt az operációs rendszert használja: az Ouya. A 100, azaz 99 dolláros gép szuperolcsónak számít a piacon, és úgy veszik, mint a cukrot a sajtóhírek szerint. A 22 ezer forint körüli ár eltörpül a PS4 vagy az Xbox One, sőt a régebbi PS3 ára mellett is!

Új macsó a városban

És akkor a Google, amely valószínűleg jóval komolyabb vetélytársa lesz a Sonynak és a Microsoftnak, mint az Ouya. A keresőóriás természetesen a saját operációs rendszerét, az androidot fejleszti a leendő játékgépébe. Mivel az android a világ legelterjedtebb operációs rendszere a mobileszközöket tekintve, így a platformra fejlesztő cégek hada kiválóan ismeri már. Ez újabb előny, főleg azért is, mert nem egy zsákba macskát akar bemutatni a Google, nem úgy, mint a Nintendo.

Lenyomja-e a Sonyt és a Microsoftot a Google? 

A Sonynak az egyik, hanem a legnagyobb fejőstehene a játékpiac, így igen nagy energiát fordítanak  a Plastation fejlesztésére és támogatására. Az E3-on a PS4 nem kapott rossz kritikákat, míg a Microsoft kicsit alulmaradva és kicsit kinevetve, de ragad a Sonyra. Másrészt a Microsoft igen erős háttérbázissal rendelkezik, igaz nem annyira erős, mint 5-6 évvel ezelőtt.

A Google egy olyan cég, ami hatalmas erőket fordít az innovációba, lásd Google Glass (Szemüveg). Így nem lennék meglepve, ha a cég konzolja olyan trükkökkel kápráztatná el a játékfaló közönséget, ami megváltoztatja a trendeket is. (Érdemes megemlíteni, hogy egy nem olyan régi sajtóhír szerint a Google és a Nasa közösen vett egy Quantum számítógépet - csak a mihez tartás végett, ennyire komolyan veszi a cég a k+f-et.)

Tehát a Google nem kispályás. A Sonynak és a Microsoftnak igencsak fel kell kötnie a gatyát. Nekünk pedig élvezni az újabbnál újabb csodákat, már ha van rá pénzünk.

Barnác Tamás
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!