2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Két évvel ezelőtthöz képest egy helyet előrelépve, a közép-európai rangsor negyedik helyén végzett Magyarország az amerikai Heidrick and Struggles vezetői tanácsadó cég és az Economy Business Unit által végzett Talent-index felmérésén.

Az indexet először 2007-ben számították ki, ezt az eredményt frissítették most a 2009-es adatokból kiindulva. Az index azt mutatja meg, hogy 2012-ben az egyes országok várhatóan milyen színvonalon állnak majd a tehetséges szakemberek, vezetők nevelése és megtartása terén - olvasható a közleményben.

Az index számításakor az általános és felsőoktatás mellett figyelembe vették a kutatásra és fejlesztésre szánt források GDP-hez mért arányát, az üzleti képzések színvonalát, a munkavállalók nyelvi képességeit, az ország tőkevonzó képességet, a várható GDP-növekedést, a munkaerőpiac mobilitását. Az index összesen 44, eltérő módon súlyozott kritérium alapján áll össze.

A közép-európai rangsor első helyén Ausztria áll 57,9 ponttal, második Oroszország 53,8 ponttal, harmadik Lengyelország 46,6 ponttal, negyedik Magyarország 46,2 ponttal. Magyarország 2007-hez képest egy helyet lépett előre, megelőzve Csehországot, amely 2007-ben még harmadik volt, idén viszont már az ötödik helyre szorult.

Az eredmények számos meglepetéssel szolgáltak. Az index szerint például az ukrán általános- és középiskolák jobbak az osztrákoknál, a felsőoktatás terén pedig Oroszország a listavezető. Oroszország ezt jórészt sok, nemzetközileg is akkreditált egyetemének és üzleti iskolájának köszönheti - olvasható az elemzésben.

A munkaerőpiac nemzetközi nyitottsága és mobilitása terén Szlovákia került az első helyre, többek közt azért, mert a népességhez mérten várhatóan ebből az országból folytatnak majd a legtöbben tanulmányokat külföldi egyetemeken. Magyarország egyebek közt az idegennyelv-ismeret alacsony arányának köszönhetően csak a nyolcadik helyet mondhatja magáénak ebben a kategóriában.

A tőkevonzó képesség terén Magyarország a második helyet érte el, ugyanakkor 46,6 pontjával még mindig jelentősen elmarad Bulgária kiemelkedő, 96,6-os pontszámától.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!