Az államtitkár expozéjában kiemelte, hogy a jövő évi adóátrendezés célja a munkahelyek megőrzése. Ami pedig az OÉT megállapodást illeti, a természetbeni juttatások nem a 32 százalékos általános, hanem 25 százalékos kedvezményes kulccsal fognak adózni. Az üdülési csekk és a munkaadó üdülőjében nyújtott üdülési szolgáltatás a minimálbérig, a melegétkezés havi 18 ezer forintig, az iskolai rendszerű képzés a minimálbér két és félszereséig, a helyi utazási bérlet egészében adózik 25 százalékkal.
A biztosítások közül az önkéntes-kölcsönös nyugdíjpénztárba a munkaadó által befizetett összeg a minimálbér feléig, az önkéntes-kölcsönös egészségpénztárba befizetett a minimálbér 30 százalékáig adózik kedvezményesen. A munkaadó által a magánpénztárba befizetett kiegészítő összeg is 25 százalékkal adózik, ha a munkavállaló legalább heti 36 órában dolgozik. A természetbeni juttatásoknak nem lesz - összesített - felső határa.
Az államtitkár kiemelte, hogy egy támogatott módosítás lehetővé teszi, hogy az üzemanyag megtakarítás címén kifizetett összeget - de csak legfeljebb havi 100 ezer forintot - le lehessen vonni az szja alapjából. Aki 4 éves beépítést vállalt a telkére, hogy illetékmentes legyen a telekvásárlása, annak a beépítési idő 6 évre növekszik. Az ingatlan forgalmazóknál pedig 2 évről négyre növekszik a kedvezményes illeték melletti értékesítés ideje.
Az ingatlanadóval kapcsán elmondta az államtitkár, hogy az általános adót azért nem támogatja a kormány, mivel azokat kívánja megadóztatni, akik várhatóan azt meg is tudják fizetni. A módosítások nyomán az adót három sáv alapján kell fizetni: 30 millió forintig 0,25 százalék, 30 és 50 millió között 0,35 százalék, míg afelett 0,5 százalék lesz az adó. Az életvitelszerűen a tulajdonos által lakott 30 millió forintnál olcsóbb lakás adómentes, és szintén adómentes még egy, 15 millió forintnál kisebb forgalmi értékű lakás.