3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Dal első adása után már fanyalogtunk, hogy erősebb nézettséget vártunk, a második elődöntőt követően csak ismételni tudjuk magunkat. A műsort fele annyian nézték, mint a Rising Start.

Az M1 kapcsán nagyon sokszor megírtuk az elmúlt években, hogy nagyobb közönséget néhány sportesemény (olimpia, foci-vb, Forma-1, egy-egy válogatott meccs) erejéig ér el, illetve az Eurovíziós Dalversennyel. Utóbbinak évek óta A Dal címmel futó válogatója is a csatorna átlagát jócskán meghaladó nézettség mellett fut. Így kíváncsian vártuk, hogy a nézőket mennyire fogja magával ragadni a műsor. Nos ha egyetlen jelzőt kellene használni, akkor a mérsékelten szó lenne a legmegfelelőbb. Ehhez talán az is hozzájárult, hogy az utóbbi két évben erősebb volt a felhozatal, például Kállay-Saunders Andrással, Radics Gigivel és egy-két fülbemászó slágerrel, mint amilyen a két éve győztes, egyébként faék egyszerűségű Bye Alex dal, a Kedvesem volt. Talán károgásnak tűnhet, de a két elődöntő alapján idén már az is gondot okozhat, hogy olyan előadó jusson ki az Eurovízióra, aki döntőbe jutásra esélyes lehet.


A jelenleg futó másik énekesek közötti viadal, a Rising Star sem tökéletes, itt is rendszeresen vannak gyengébb produkciók, mégis emészthetőbb, mint az M1 válogatója. A műsor egyébként a múlt héten kicsit erősíteni tudott, ami azt jelentette, hogy kényelmesen nyerte a vasárnapot a TV2. A műsor a 18-49-es korcsoportban a harmadik legerősebb program volt, míg a teljes lakosság esetében a múlt hét legnézettebb hazai tévés produkciójáról van szó. Más kérdés, hogy a TV2-nek ezúttal is a Rising Star lehet a biztos pont, más műsorával nem igazán sikerült érdemben megtépázni az RTL Klub prioritását.

A főműsoridős adatokat nézve piacvezető csatorna hétköznapokon továbbra is domináns, köszönhetően a Barátok közt és az Éjjel-nappal Budapest párosának. Igaz, más sorozatok is kezdenek magukra találni, így például a korábban az egyik legnézettebb Dr. Csont a hét legerősebb sorozata volt, de magas nézettséggel büszkélkedhetett a Szulejman is.


Mindezeknek köszönhetően 18-49-es korcsoportban 19 és 23 óra között az RTL Klubot a múlt héten átlagosan a tévé előtt ülők 19,4 százaléka követte, míg a TV2 11,9 százalékot ért el. Az RTL-es kábelcsatornák között a Cool ezúttal is kiemelkedő számokat (7,7% SHR) hozott, míg a F+ 6,2 százalékos közönségarányát "produkált". Az M1 közönségarány (3,5%) A Dal ellenére is erőteljesen csökkent, így ismét maga mögé utasította őket a Viasat3 (3,8%SHR).


Nagy kérdés, hogy a tavaszi időszakban a TV2 programstruktúráját mennyire tudják ráncba szedni. A korábban a Viasat3 számára erős nézettséget hozó Éden Hotel a TV2-n fog futni (miközben korábban még arról szóltak a hírek, hogy a Super TV2-re tervezik bevezetni a műsort). De Hajdú Péter talk showja, a Fribi mellett szintén a TV2 nézőit szórakoztathatja Kasza Tibi is, hiszen a nevét tartalmazó beszélgetős műsor is átkerült a "nagy testvérre". Ezek a lépések – tekintve, hogy az Éden Hotel várhatóan este 10 utáni sávba fog kerülni – véleményünk szerint még közel sem lesznek elegendőek, hogy a mostani helyzetet érdemben megváltoztathassák.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!