A regisztrált álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez képest Budapesten 3,3 százalék volt februárban, 4,7 százalék Pest megyében, ugyanakkor 23,8 százalék Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, illetve 21,1 százalék Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A ráta országos átlaga 10,8 százalék.
Az Állami Foglalkoztatási Szolgálathoz februárban 34 025 új álláshelyet jelentettek be a munkáltatók, az előző hónapról fennmaradt szabad álláshelyekkel együtt 55.612 álláshelyre tudták kiközvetíteni a munkanélkülieket. A hónap végén 23 746 álláshely maradt betöltetlen.
A főigazgató szólt arról, hogy februárban lényegesen több volt a munkahelykínálat. A januárihoz képest másfélszer annyi az egy évvel korábbihoz viszonyítva 16 százalékkal több új álláshelyet jelentettek be a munkáltatók.
Székely Judit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára elmondta, hogy az idén is támogatást kaphatnak az új munkahelyeket létesítő cégek. Ennek egyik formája a beruházások támogatása, illetve üzemeltetési licenek vásárlásához is elnyerhető ez a támogatást. Erre az idén 2,3 milliárd forint áll rendelkezésre a Munkaerőpiaci Alapból, ez körülbelül 2500-2700 új munkahely létesítésére elegendő. A pályázók új munkahelyenként legfeljebb 1,5 millió forintos támogatást nyerhetnek el és ezeket a munkahelyeket 3-5 évig kell fenntartani.
Székely Judit szólt arról is, hogy a múlt évben 142 cég kapott ilyen támogatást és 2443 új munkahelyet hoztak létre. A másik támogatásra a kevésbé beruházás-igényes új munkahelyek létesítésével pályázhatnak a cégek. Ennek támogatására 360 millió forint áll rendelkezésre az idén.
A támogatást nem a beruházáshoz vehetik igénybe, hanem az új dolgozók keresetének 65-75 százalékát vállalja át egy évig a program. Ezt a támogatást általában az információtechnológia, a pénzügyi, számviteli, üzemviteli, szolgáltatói, tanácsadói, telefonos ügyfélszolgálati munkahelyek létesítéséhez kérik a pályázók. A múlt évben ilyen pályázatok alapján 14 cég jutott hozzá a támogatáshoz és 400 új munkahelyet létesített.