Az internetes hálózati eszközök globális piacvezető gyártója a hálózati szakemberképzést segítő globális programját 1999-ben kezdte el Magyarországon. Az azóta a hazai oktatási rendszer szerves részét képező "Hálózati Akadémia" programba közel három és fél ezer diák kapcsolódott be, közülük több mint másfél ezren már oklevelet is szereztek. A magyarországi programra a Cisco eddig 300 millió forintot fordított.
Az újfajta kkv-képzési rendszer főként abban tér el a Hálózati Akadémiától, hogy itt a technológiai ismeretek bővítése másodlagos, az érdeklődő vállalkozók ebben a képzésben főként üzleti ismereteket szerezhetnek.
Az elnök-vezérigazgató Magyarországot a fejlődő térségek azon államai közé sorolja, ahol a vállalat még jó ideig évi 30-35 százalékos forgalombővüléssel számolhat. Az anyacégnek az utóbbi egy évben végrehajtott számos globális akvizíciója révén megnyíló újabb helyi üzleti lehetőségek mintegy száz fővel növelhetik a jelenleg 60-65 fős itteni leányvállalat létszámát. Egy-két éven belül pedig pár száz műszaki szakemberrel többen dolgozhatnak az amerikai társaság Budapestre telepített technológiai támogató központjában is.
A cég tavaly döntött úgy, hogy a magyar fővárost választja negyedik globális terméktámogató központjának a színhelyéül. A bejelentéskor a Cisco európai elnöke két éven belül 500 fős keretet ígért, jelenleg mintegy százan dolgoznak ott - számol be a Világgazdaság.