2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Annak érdekében, hogy a Csehország, Ausztria, Szlovákia és Magyarország közös határai mentén kialakított CENTROPE Régió továbbra is az autóipar "fellegvára" maradjon, a városok és tartományok egyetemeinek, főiskoláinak és szakképző intézményeinek nagyon szoros kooperációjára van szükség, így Nyugat-Magyarország Közép-Európa egyik műszaki tudásközpontja lehet - közölte a CENTROPE együttműködés kommunikációjáért felelős ügynökség.

A cseh, osztrák, szlovák és magyar szakemberek az iparágak és vállalkozások régióba telepedésének ösztönzési lehetőségeiről, az ehhez szükséges teendőkről és az együttműködésről egyeztettek szerdán Győrben a CENTROPE Közép-európai Régió fórumán.

A közlemény kiemeli: a CENTROPE régió az elmúlt évtizedben a közép-európai térség autóipari központjává vált. A fórumon részt vevő szakértők szerint a gépjárműgyártás lehet az a húzóágazat, amely további, kapcsolódó vállalkozásokat és beruházásokat képes a régióba vonzani.

Hozzáfűzik: a térség városaiban általános tapasztalat, hogy a szakemberellátás vált a telephelyválasztást befolyásoló legfontosabb tényezővé. A négy ország közös régiójának egységes műszaki tudásközponttá kell alakulnia, amelyet a CENTROPE együttműködés segítségével, 2013-tól európai uniós támogatásokból lehet majd finanszírozni.

A Csehország, Ausztria, Szlovákia és Magyarország közös határai mentén kialakított CENTROPE térség - ahol 6,5 millió ember él - 2003-ban alakult, idén az első félévben soros elnökként Magyarország vezeti az együttműködést. A legújabb projekt a CENTROPE Capacity nevű kezdeményezés, amelynek keretében létrehozzák a CENTROPE 16 városát és régióját összekapcsoló intézményrendszert, és meghatározzák a 2013-tól induló, főként európai uniós forrásokból finanszírozott közös fejlesztések irányait.

A nemzetek közötti munkamegosztásban az országok egy-egy témakör koordinálását vállalták magukra, így a csehek az emberi erőforrások, az osztrákok a tudásrégió, a szlovákok a kultúra és a turizmus, a magyarok pedig a területi integrációért felelősek.

A projektet az Európai Unió 4 millió euróval támogatja.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!