3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jan Mulder, a PanTel műszaki operatív ügyekben is illetékes vezérigazgató-helyettese lesz nagy valószínűséggel a cég vezetője, miután lemondott Törő Csaba, a PanTel vezérigazgatója.

Az Index internetes újság adta hírül Törő Csaba lemondását, amit hivatalosan ugyan nem erősítették meg a vállalat részéről, ám az MTI úgy tudja, minderről február második felében sajtótájékoztatót tart a társaság. A lemondás hátterében vélhetően az áll, hogy a vezérigazgató, illetve a holland többségi tulajdonos, a KPN nem értett egyet a PanTel további növekedését illetően.

A lemondással kapcsolatos hírt a távközlési piacon az teszi érdekessé, hogy nemrégiben a másik legnagyobb alternatív szolgáltatót, a Vivendit megvásárolta az amerikai AIG Global Investment és a brit GMT Communications Partners alapkezelő alkotta konzorcium.

A magyar távközlési piac több mint egy éve bekövetkezett liberalizációja után többször, például az Informatikai és Hírközlési Minisztérium részéről is felvetődött, hogy a lakossági és más felhasználók számára csak a konszolidáció, tehát a Matávval szemben egy tőkeerős társaság, akár összeolvadással, felvásárlással való kialakulása hozhat előnyöket.

Az MTI információi szerint a PanTel élén történő váltás megerősíti azt, hogy a magyar leányvállalat csak értékén eladó. Az üzleti telekommunikációs szolgáltatást végző PanTel Távközlési Rt. alaptőkéje mintegy 30 milliárd forint. Fő tulajdonosa a holland KPN, amely a vállalatban 75,2 százalékos részesedéssel rendelkezik. A holland cég még 2001-ben bejelentette, hogy értékesíteni kívánja részesedését, de ez azóta sem történt meg.

Horváth Pál, a PanTel Rt. korábbi vezérigazgatója 2002. február 15-ei hatállyal távozott tisztségéből, őt váltotta a cég élén Törő Csaba, az addigi operatív vezérigazgató. Horváth Pál a PanTel 1998. évi alapítása óta vezette a társaságot.

A PanTel egyelőre nem tette közzé tavalyi gazdálkodási eredményeit. Még 2002 elején Törő Csaba úgy nyilatkozott, hogy 2001-es 11 milliárd forintos árbevételük 80 százalékos növekedésére számítanak 2002-ben, amely így elérheti a 24 milliárd forintot. A PanTel 2001-ben 226 százalékkal növelte árbevételét, amelynek 10 százaléka származik külföldi piacokról.

A PanTel több mint 20 milliárd forint bankkölcsönt kapott 2001-ben, s ez a pénz - a korábbi vezetés szerint - elegendő arra, hogy a társaság a következő négy-öt évben problémák nélkül gazdálkodhasson, fejleszthessen, illetve beruházásokat és akvizíciókat hajtson végre. A cég tavaly szeptemberben jelentette be, hogy megvásárolta a Novacomot, amely 2001. első háromnegyed évében 1,619 milliárd forint összesített árbevételt ért el.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!