Magyarországon a kulcsfontosságú termelő és szolgáltató ágazatok többsége még mindig azt érzékeli, hogy inkább mélyül, semmint enyhülne a válság. Az eltelt öt hónap adatait és az év közepére vonatkozó saját előrejelzéseiket elemezve azt látják, hogy a kereslet legfeljebb átmenetileg és csak bizonyos részpiacokon növekedhet. Sokkal jellemzőbb, hogy tovább esik, legjobb esetben is lassul ez a zuhanás. Átszervezéseket hajtanak végre, és más piacélénkítő lépésekkel készülnek, írja a Világgazdaság.
Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) alelnöke szerint bár beindultak az uniós pályázatok, ez nem jelent számottevő növekedést. Az idén az ÉVOSZ várakozásai szerint folytatódik az évek óta tartó lejtmenet, várhatóan öt százalékkal csökken az építőipar teljesítménye az elmúlt évihez képest. Az 1800 milliárdos, az ágazat élénkítésére szánt kormányzati csomag csak akkor fejthetné ki jótékony és érzékelhető hatását, ha felgyorsulnának a pályázatok.
Már javulónak látja az évi közel 1000 milliárd forintos hazai informatikai ágazat helyzetét Keresztesi János, az Informatikai Vállalkozások Szövetségének az elnöke. Az év első öt hónapjában a válságot legnagyobb mértékben a hardverpiac szenvedte meg, a számítógépek iránti kereslet az egy évvel korábbihoz képest mintegy 30 százalékkal csökkent. A recesszió a legkevésbé azokat a vállalkozásokat sújtja, amelyek IT-üzemeltetési szolgáltatásokat nyújtanak, itt az év eleje óta alig 5-6 százalékos visszaesés figyelhető meg, áll a Világgazdaság írásában.