A cégvezetés szerint a 14 év óta először veszteséges Sony egyik legfőbb problémája az, hogy nem megfelelő az együttműködés a részlegek között, amelyek a beszállítói szerződéseket is külön-külön kötik meg. A rendszert most központosítják, és a partnerek bő 50 százalékától elbúcsúznak. Így nagyobb rendelésállomány jut majd egy-egy beszállítóra, ennek révén pedig alacsonyabb árakat lehet kialkudni. Az átalakítással 500 milliárd jent (1060 milliárd forint) lehet megtakarítani, közölte a Sony szóvivője csütörtökön.
A márciussal zárult üzleti évben a cég 98,9 milliárd jen adózás utáni veszteséget szenvedett el, főként az erős jen, a válság miatt csökkenő kereslet és a fogyasztói elektronikai cikkek árcsökkenése miatt.
Az átalakítás részeként a világszerte 185 ezer embert foglalkoztató vállalat az új üzleti évben elbocsát nyolcezer embert és a kölcsönzött munkások állományát is csökkenti nyolcezer fővel, a világon működő 57 Sony-gyárból pedig nyolcat bezárnak.
A cég vezérigazgatója egyébként 2005 óta egy Walesben született amerikai, Howard Stringer. Ő az első külföldi az 1946-ban alapított japán társaság élén. Az átalakítás irányításával Stringer egy másik külföldit, George Bailey-t bízta meg. Az IBM-től átcsábított szakember mint a szerkezetváltásért felelős igazgató fogja levezényelni az átállást.