Simor Andrást elnökjelöltként a hét elején hallgatták meg a parlament illetékes bizottságai. A költségvetési bizottság tagjai közül 18-an támogatták, heten tartózkodtak, míg a gazdasági bizottságban 19-en támogatták, négyen tartózkodtak a szavazás során.
Elemzők szerint Simor András személye biztosítja a jegybank függetlenségét. Szerintük jó, nem politikailag motivált döntés született; a legesélyesebb jelölt nyert, és nem várnak jelentős piaci reakciót. Reményeik alapján a kormány és az intézmény kapcsolata márciustól némileg együttműködőbb lehet, mint az elmúlt években.
Simor András a jelölése után közvetlenül azt nyilatkozta: nem lát okot az inflációs célkövetés rendszerének megváltoztatásra, fontosnak tartja a jegybanki függetlenséget, és elsődleges céljának az árstabilitás elérését tekinti. Emellett kiemelte a kormánnyal való együttműködés szükségességét is. A jegybank a piacoknak üzen, nem a kormánynak, a monetáris politika része az ország gazdaságpolitikájának, tette hozzá. Szerinte a konvergenciaprogram végrehajtásának egyes részei jól haladnak, mások viszont nem.
"Elengedhetetlennek tartom a konvergenciaprogramban megfogalmazott célok elérését és az euró magyarországi bevezetését". Aláhúzta: a monetáris politika elsődleges célja, hogy sajátos eszközrendszerével támogassa a maastrichti kritériumokban foglalt inflációs célok elérését, az árstabilitás megvalósítását" - mondta hétfői meghallgatásán az akkor még jelölt Simor András.
Közölte: a jegybanknak, elsődleges célja veszélyeztetése nélkül feladata az is, hogy támogassa a kormány gazdaságpolitikáját. Simor András többször is leszögezte: a jegybanknak nincs árfolyamcélja, az ország számára kedvező, úgynevezett "egyensúlyi árfolyam" egyébként is kényes kérdés, hiszen sem a túl erős, sem a túl gyenge forint nem jó a magyar gazdaságnak.