A rotterdami bíróság döntése szerint nem bizonyított, hogy a fúziós hátrányos lenne a kisrészvényesekre nézve, de azt is kimondták, hogy az egyesülés második szakaszában - ezt az év vége előtt akarják lezárni - még lehetőségük lesz, hogy a cég bejegyzett székhelyén, Luxemburgban is benyújtsák keresetüket.
Az Arcelor-Mittal egyesülés évi több mint 110 millió tonnás termelésével, 27 országban 320 ezer alkalmazottjával messze a legnagyobb acélipari vállalat a világon - az indiai-holland Mittal Steel világelső, a 2001-ben alakult francia-belga-luxemburgi-spanyol Arcelor a második helyezett volt korábban is -, de a világpiaci részaránya nem éri el a 10 százalékot.
Az Arcelor igazgatótanácsa tavaly június végén fogadta el a Mittal Steel részvényenként 40,40 eurós ajánlatát, amely 26,8 milliárd euróra értékelte az Arcelort, 3,3 milliárd euróval többre - a döntés előtti záróár alapján -, mint a Mittal Steel korábban elutasított ajánlata. Tulajdonképp a Mittal Steel olvadt be az Arcelorba: az új vállalat részvénytőkéjének 50,5 százaléka az Arcelor részvényeseié. Ezek a részvények és még továbbiak, a 44,3 milliárd euróra becsült
együttes piaci tőkeérték körülbelül 54,8 százalékának erejéig, szabadon forgalmazhatók. A Mittal családé a közös cég 43,6 százaléka, és vállalták, hogy a részesedésüket nem növelik 45 százalék fölé öt éven belül.
A Mittal Steel tavaly január 27-e óta küzdött az egyesülésért, amelyet az Arcelor vezetése június végéig többször visszautasított.
A tavaly nyáron befejezett egyesüléssel megalakult nyugat-európai-indiai ArcelorMittal, a világ legnagyobb acélipari vállalata rekord eredményeket hirdetett az első félévről, és "robusztus" fejlődését jósolt a második félévre is. A csoport 4,973 milliárd dolláros adózott eredményt jelentett az első félévről, 45,4 százalékkal többet a két cég tavalyi első félévi, összesen 3,42 milliárdos adózott eredményénél.