2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csütörtökön dönt a koreai legfelsőbb bíróság az egyik legnagyobb hatalmú helyi menedzserről, a Hyundai elnökéről. A korábban három év börtönre ítélt üzletember fellebbezése kapcsán hoz ugyanis döntést az igazságügyi grémium.

Az év elején három év letöltendő börtönbüntetésre ítélt Csung Mong Ku (Chung Mong-koo) esete a kommentárok szerint túlmutat a korrupciós ügyön, egy esetleges szabadságvesztés szimbolikus jelentőségű lenne, amely kifejezné, hogy a korábban kialakult gazdasági és politikai összefonódásoknak véget kívánnak vetni az országban.

Az elmúlt években több nagy családi vállalat (chebol) alakult át, ám a mai napig bevett gyakorlat, hogy némi kenőpénzért az állami megrendelések során csak a helyi óriásvállalatoknak adnak esélyt.

Egy ilyen ügyön bukott meg egyébként a most ítéletre váró Csung is. A cégcsoport elnökét korrupcióval vádolták, miszerint több mint 85 millió eurót terelt a vállalati vagyonból egy megvesztegetési alapba, melyből a kenőpénzen kívül saját bankszámlára is költött.

A 68 éves Csungot tavaly áprilisban vették őrizetbe, júniusban egymillió dollárt érő óvadék ellenében szabadon bocsátották. Az ügyészség hat év szabadságvesztést kért, a védelem figyelmeztetést szeretett volna elérni, a vádlott érdemeire és rossz egészségi állapotára hivatkozva. A cégelnök elismerte vétkességét, bocsánatot kért és enyhe ítéletben reménykedett, mert - mint mondta - szeretné elérni, hogy a világ ötödik számú autógyárává emelje a Hyundait.

Sokan attól tartanak egyébként, hogy egy korábbi esethez hasonlóan csak felfüggesztett büntetés lesz, 2004-ben a legnagyobb dél-koreai olajfinomító, az SK Corp. vezérigazgatója azért maradhatott szabadlábon, hogy továbbra is be tudja tölteni fontos állását. Erre utal, állítják a szkeptikus kommentárok, hogy az elsőfokú ítélet után a Hyundai főnöke is szabadlábon maradhatott - az engedélyt a bíróság a dél-koreai nemzetgazdaság érdekével indokolta -, és teljes ellenőrzést gyakorolt a vállalat fölött.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!