2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kiírtnál olcsóbb lesz a munka.

A Market Építő Zrt. nyerte el a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő tenderét a 2017-es Úszó-, Vízilabda-, Műugró- Műúszó és Nyíltvízi Világbajnokság megrendezésében szükséges uszodakomplexum építésére – derül ki az európai közbeszerzési lapból.

A tendert eredetileg nettó 40 milliárdosra tervezték, így a cég 1,6 milliárddal olcsóbban vállalta a munkát. A Marketen kívül a Magyar Építő Zrt. és a STRABAG-MML Kft. indult a pályázaton.

A Market Építő Zrt. a Garancsi István tulajdonában álló GARHARTT Invest 2014. Zrt.-é. Garancsi egyebek mellett a Videoton futballcsapatának tulajdonosa is, és érdekeltségébe tartozik a Duna Bank, vagyis a korábbi Duna Takarék.

Orbán Viktor még március 11-én jelentette be, hogy Budapest rendezi a 2017-es vizes világbajnokságot. Az eseménynek eredetileg Guadalajara adott volna otthont, ám a mexikói város pénzügyi okok miatt egy hónapja visszalépett.

A cél, hogy az eseményt 5 milliárd néző kísérje figyelemmel. Erről még áprilisban beszélt Gyárfás Tamás a Napi Gazdaságnak. A barcelonai vizes világbajnokság televíziós közvetítéseit 4,53 milliárdan nézték. Gyárfás ekkor még arról beszélt, hogy az esemény költségvetése 85 millió dollár, vagyis hozzávetőleg 23 milliárd forint, ebből kell 2017. március 31-re felépíteni a 18 ezer férőhelyes úszókomplexumot a Dagály fürdő területén.

Később azonban az erről szóló kormányhatározatban már bruttó 49 milliárd szerepelt, amely miatt Fürjes Balázsnak, a kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztosnak magyarázkodnia is kellett. Szerinte két dolog keveredett össze a téves híradásokban: az áfa nélküli és az áfával növelt összeg, illetve az úszóaréna építési költsége és minden egyéb, a környezetben megvalósuló fejlesztés költsége.

Maga az építés ugyanis 21 milliárdba kerül, a tervezés költsége 1,5 milliárd, míg az ideiglenes lelátó, a közel egy kilométeres árvízvédelmi gát, a csatornavédelem, illetve a bontás és visszaalakítás 14 milliárdba kerül.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!