3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A válság hatására számos, egykor nagyhatalmú munkáltató képtelen lesz arra, hogy minél több kiváló tehetséget nyerjen meg magának a következő évtized folyamán– írja legújabb tanulmányában a PricewaterhouseCoopers.

Manapság a munkáltató és munkavállaló közötti viszony megrendült, átrendeződnek a viszonyok, ami legfőképp a bizalom irányába terjed ki.

Két stratégia

A viszony megrendülése jellemzően a bérek és előléptetések befagyasztása, a toborzás visszaszorítása, az oktatási költségkeret megcsonkítására terjed ki, valamint a nyugdíjprogramokat érintő változások és a mindezt "eladni" próbáló gyenge vállalati kommunikáció miatt áll elő. Ezzel szemben akadnak olyan cégek is, akik a kevesebből többet kihozva, a bizonytalan foglalkoztatási környezet ellenére is fejlesztik munkavállalóikat, vélhetően a "hosszú távú befektetés, meghozza a gyümölcsét" idea elvén.

A két eltérő stratégia próbája a felfutás időszaka lesz, amikor a gazdasági válság alatt hozott HR döntések elkezdik éreztetni hosszú távú hatásukat és megmutatkoznak a jó képességű munkavállalókért folytatott harc nyertesei és vesztesei.

"Azokból lesznek győztesek, akik mindvégig hajlandók voltak anyagi áldozatokra munkavállalóik érdekében és új lehetőségeket kínáltak dolgozóik számára"– mondta Michael Rendell, a PricewaterhouseCoopers Humán Erőforrás Szolgáltatások részlegének globális vezetője.

A vezető rámutatott arra is, hogy például egyes angol szupermarket hálózatok esete kitűnő példa arra, hogy megéri kockázatos és merész személyzeti döntéseket hozni, hiszen ezzel sikerülhet a különböző szegmensekből, s annak minden szintjéről magukhoz csábítani a legjobbakat. Ez már csak azért is jó,- véli Rendell, mert így a vállalatoknak kvázi az "ölébe hullik"az utánpótlás a vezetők helyére.
 
Egy biztos, amire az elemzők is kitértek a tanulmányukban. Mikor a globális gazdaság stabilizálódása megkezdődik, a vállalatoknak meg kell vizsgálniuk, hogy HR terveik – amelyek felölelik a dolgozók toborzási, javadalmazási, megtartási, ösztönzési, oktatási és nyugdíjazási módjait –, vajon megfelelnek-e a jövőre nézve is.

"A lakosság elöregedése teljesen új kihívást fog jelenteni a munkáltatók számára, hiszen gondoljunk csak bele, nagyjából tíz év múlva akár négy különböző korosztály is együtt dolgozhat majd a munkahelyeken"- mondta Szilágyiné Gombos Andrea, a PricewaterhouseCoopers budapesti irodájának HR vezetője.

A budapesti iroda HR vezetője irányadóként említette meg a jövőre nézve a vállalatok HR stratégiáját. A vállalatok stratégiájának sikerén és minőségén és persze kudarcán múlik majd, hogy mely szervezetek válnak a következő évtized nagy márkáivá. Emellett azt is kiemelte, hogy a humán erőforrással kapcsolatos mérések szerepe soha nem volt annyira fontos, mint ebben a mostani válságos időszakban.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!