A fejlesztések során új, olcsóbban fenntartható, környezetbarát és energiahatékony berendezéseket, eszközöket építettek be, amellyel a vállalat és a fogyasztók jelentős költségeket takarítanak meg - ismertették az öt projekt pénteki budapesti záró rendezvényén a Főtáv szakemberei.
A beruházások a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében, az Európai Unió 100 százalékos támogatásával valósultak meg. A Főtáv csaknem 3500 saját tulajdonú felhasználói hőközpontot üzemeltet, amelyeknek jelentős részét a beépítés óta még nem újították fel. A projektek keretében 134 hőközpont teljes gépészeti, irányítástechnikai, villamos és szakipari felújítását végezték el 2012 és 2014 között.
A tájékoztatás szerint a fejlesztések során egyes távhőtermelő berendezések és távhővezetékek energiahatékony korszerűsítését, valamint a távfűtés üzemeltetéséhez szükséges elavult berendezések cseréjét is elvégezték, ami csökkenti a működési költségeket.
Új fogyasztókat is bekapcsoltak a budapesti távhőrendszerbe, a Heim Pál Gyermekkórházat és SOTE Nagyvárad téri elméleti tömbjét. A projektzáró rendezvényen Hódosy Béla, a Főtáv stratégiai igazgatója a társaság hosszú távú terveiről szólva elmondta: versenyképes árú, minőségi szolgáltatást kívánnak nyújtani a fogyasztóknak.
A távhőpiac fejlesztése során új fogyasztók bekapcsolásával növelnék a távhőrendszer kihasználtságát; szeretnék Budapest belvárosa felé kiterjeszteni a távhőszolgáltatást, illetve kiemelten kezelik a szolgáltatás fenntarthatóságának biztosítását - közölte az igazgató.
MTI