2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az internetes, az ingatlanos és a kiskereskedelmi cégek és cégvezetők kaszálnak a legnagyobbat abból, hogy Kína gazdasága rohamtempóban bővül - összegzi a Forbes. A leggazdagabb kínaiak pozíciója azonban ingatag: többen kétes ügyletekbe keverdnek a profit érdekében.

Egy 37 éves háztartásigép-kereskedő került a leggazdagabb kínai üzletemberek listájának élére, derül ki a Forbes magazinból. Wong Kwong-yu, a Gome Appliances alapítója elmondta: vagyona meghaladja a 2,3 milliárd dollárt, amelyet az hajtott fel leginkább, hogy a kínai feltörekvő középosztály körében ugrásszerűen megnőtt a kereslet a háztartási kellékek iránt, tudósított a Forbes.

A leggazdagabb kínaiak négyszázas listájának számos szereplője egyébként botrányba keveredett. A magazin megjegyezte, hogy a tavalyi lista 16. helyezettje, Zhang Rongkun, sanghaji fejlesztő az idén jelentősen visszaesett, miután korrupció vádjával letartóztatták és a cég részvényei hatalmasat estek.

Emellett a kínai üzleti magazin, a Cajing arról számolt be a héten, hogy Wong ellen vizsgálat indult illegális kölcsönügyletek miatt. Hong Kongban a Gome papírok kereskedelmét egy időre fel kellett függeszteni a hír után. A társaság közölte: nem volt tudomásuk semmiféle vizsgálatról.

Az idei listán szereplők negyven százaléka negyven év alatti. Ez rávilágít arra a tényre, hogy a legtöbbüknek a kiskereskedelmi, az internetes és az ingatlanos cége ugrott nagyot a fogyasztói piac robbanásszerű bővülésének köszönhetően. A leggazdagabb kínaiak sokkal fiatalabbak, mint a leggazdagabb amerikaiak, mondta Russel Flannery, a Forbes sanghaji irodájának vezetője egy sajtótájékoztatón.

A lista második helyezettje, az ingatlanfejlesztő Xu Rongnao 2,1 milliárd dolláros vagyonával, őt Larry Yung, a Citic Pacific konglomerátum elnöke követi kétmilliárd dollárral. Yung a szintén ismert Rong Zhijiannal együtt tavaly még az első helyen állt. A leggazdagabb nő az ötödik, 1,5 milliárd dollárral Zhang Ying, aki papírújrahasznosító üzletet csinált a Nine Dragons Paper Co.-ben, amely Kína legnagyobb kartonpapírgyára. Zhang októberben, a Rupert Hoogewerf újságíró által összeállított lsita szerint Kína leggazdagabb embere volt.

Flannery szerint a Forbes úgy kalkulálta Zhang vagyonát, hogy a férje és a testvére tuladjonrészét a Nine Dragonból nem számolta bele. Ha a holdingot egy kalap alá vennék, a család volna az első a listán.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!