Borsik János a kormányzati oldal, pontosabban a Szociális és Munkaügyi Minisztérium felelősségét említette a 36 órás munkahét megszüntetése miatt. Javasolta, hogy az év végéig átmeneti időszak lépjen életbe, s addig maradjon a 36 órás munkahét, közben pedig alakítsanak ki a munkavállalók számára kedvezőbb megoldást.
A kormányzati oldal nevében felszólaló Herczog László, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára a munkaadók és a munkavállalók közötti ügynek minősítette a 36 órás munkahét megszüntetése után kialakuló helyzetet. Megjegyezte, hogy az egészségtelen munkahelyek az utóbbi években fokozatosan megszűntek.
A munkáltatói oldal a kérdésben az Alkotmánybíróság döntését tartja mértékadónak.
Nem akarnak többet dolgozni a veszélyes helyen dolgozók
A szakszervezetek nem hajlandók elfogadni az Alkotmánybíróság februári döntését, amely szerint a veszélyes munkaköröknél június 30-val megszűnt a kedvezményes, 36 órás munkahét, s azt a munkáltatók 40 órára bővíthetik - mondta az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) ülésének pénteki plenáris ülésén napirend előtti felszólalásában Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek elnöke.