Bár a vívóinknak is sikerült az a bravúr, ami a férfi vízilabda csapatnak, vagyis világbajnoki címet szerzett a párbajtőr csapat, a tévés nézettségi adatok szerint nem dobbant a nézők szíve Boczkóék diadalára. Már a hazai rendezésű világbajnokság korábbi napjain is látszódott, hogy a nézőket ezúttal nem sikerült megszólítani, hiszen a kereskedelmi célcsoportban többnyire egy százalék körüli közönségarányt értek el a világbajnokság esti műsorai, ami nem csak nominálisan, de a közszolgálati adó átlagos számait tekintve is csapnivalónak számít. Igaz, azokat a napokat még azzal lehetett menteni, hogy a nagy magyar siker várat magára, más nemzetek versenyzőire pedig nem kíváncsiak a nézők. Mint az a vasárnapi számokból kiderült, a magyar versenyzők sikere is csak igen visszafogottan hozta lázba az embereket. A világbajnoki döntő közvetítése ugyanis nem érte el a négy százalékos átlagot, ami nagyjából az M1 átlagának felel meg.
Néhány szó erejéig kitérnénk az RTL Klub-TV2 versengésre is. Bár a nyári időszakot a nagy kereskedelmi televíziók hagyományosan "pihenéssel" töltik, amikor a húzóműsorok leállnak, és jellemzően korábbi programok ismétlésével, vagy olcsó produkciókkal tölti ki az adásidőt. Ez idén a TV2 esetében feltűnően rosszul sült el, hiszen a csatorna több alkalommal történelmi mélypontra került a kereskedelmi célcsoportban főműsoridőben. Igaz, az okokat boncolgatva több tényező szerencsétlen együttállására vezethető vissza a dolog, nem pedig a csatorna nemtörődömségére. Az egyik legfontosabb ok véleményünk szerint az volt, hogy az RTL nem pihentette a nehezen felépített, ám annál sikeresebb saját gyártású sorozatát, az Éjjel-nappal Budapestet. Ebből kifolyólag a piacvezető csatorna hétköznapokon estéről-estére komoly előnnyel indult a versengésnek, a TV2-nek pedig a "konzerv anyagokkal" esélye sem volt ledolgozni a hátrányt.
Más kérdés, hogy a második számú kereskedelmi adó által csatasorba állított programok akkorákat buktak, ami a csatorna történetében példátlannak tekinthető. A TV2 ugyanis két török hátterű sorozatot (mindkét széria helyszíne a kisázsiai ország, igaz egyik német produkció volt) állított például csatasorba, de totális bukást hozott mindkettő. A Hazugságok gyűrűjében című produkció például az esti időszakot tekintve olyan gyenge számokat produkált, melyet csak egy korábbi adásszünet múlt alul. A sorozatot egy hét után elkaszálta a csatorna.
Nem járt sokkal jobban a Gyilkossági helyszín című német gyártású széria sem, amelytől azt várták, hogy az NCIS és az NCIS: Los Angeles ismétlései helyett új műsorként több nézőt hoz. Ez olyannyira nem jött be, hogy az amerikai produkciók közönségarányainak a felét tudta a Gyilkossági helyszín, így három estét ért meg, majd a múlt héten már inkább visszakerültek az ismétlések. Ugyanakkor a korábban már látott műsorok is gyenge közönségaránnyal mentek, legyen szó a Bűnök és szerelmek című sajátgyártású scriped realityről, vagy a Hal a tortán című főzős műsorról. Az is kétélű fegyvernek bizonyult, hogy korábbra tették a Tények kezdését, bár a hírműsor az idősávját fölényesen hozta, a főműsoridős számai csökkentek a TV2-nek, miután egy húzóműsor került ki onnan.
Ugyan a csatorna körül az eladási hírek miatt egyébként is nagy a bizonytalanság (bár a legújabb piaci pletykák szerint a magyar érdeklődőknek nem fogják a német tulajdonosok eladni a TV2-t), ha ősszel, a reklámszezon legfontosabb időszakában a bevételi sorait szeretné javítani, fontos lenne normalizálni a nézőszámait. Vélhetőleg ennek is betudható, hogy a TV2 talán a legfontosabb esti műsora, a Jóban rosszban augusztus 21-én ismét műsorra került. (A nagy kereskedelmi csatornák őszi kínálatával a jövő heti összefoglalónkban részletesen foglalkozunk – szerk.)
A 32. hetet – ahogy a nyári időszak jó részét – utcahosszal nyerte az RTL Klub, a főműsoridőben (19-23 óra között) a 18-49-es korcsoportban minden estét könnyedén nyert. A csatorna műsorainak a közönségaránya átlagosan 21,7 százalék volt. Ha nem is látványosan, de felfele mozdult a mélypontról a TV2, mely 12,5 százalékos átlagos közönségarányt ért el főműsoridőben a 18-49-es korosztályban. A dobogóért ezúttal nem volt komoly küzdelem, a Cool (6,6% SHR) könnyedén ért oda. Az egy héttel korábbi kiemelkedő közönségarányhoz képet veszített az F+ (5% SHR), mely így a negyedik legnézettebb volt esténként. Némileg javított a Viasat3 (4% SHR), míg az M1 már-már összeomlásszerű visszaesést könyvelhetett el (3,2% SHR).
A hét egyes napjait áttekintve, a fent említett NCIS és NCIS: Los Angeles ismétlések ugyan nem voltak versenyben a Dr. Csont adásaival, a két csatorna közötti különbség így is csökkent hétfőn. Kedden a régi vígjátékok vetélkedésből is az RTL jött ki jobban, a Rendőrakadémia simán verte a Sulihuligánokat. Szerdán hasonló aránnyal bizonyult jobbnak a Szulejmán című sorozat (RTL) a Jól áll nekik a halál című vígjátékkal szemben.
Csütörtökön a Daylight című film (TV2) majdnem nyerő lett, ám ez elsősorban annak volt köszönhető, hogy a Revolution című sorozat nagyon elfáradt, és egyre gyengébb számokat hozott. Pénteken a TV2 ismét egy régi sikeres vígjátékot tűzött műsorra, a Drakula halott és élvezi azonban a korábbi napok teljesítményét tudta, míg a RTL-en adott Miami helyszínelők a hét egyik legjobb nézettséget hozó sorozata lett.
Szombaton szerepelt a leggyengébben az RTL, a Salamon király kincse a csatorna átlagát jócskán alulmúlta, és alig verte a Hajrá csajok című TV2-es vígjátékot. Vasárnap a Cobra 11 verte előbb a Naplót, majd a Beépített szépség 2 a Zorro álarca című Antonio Banderas főszereplésével forgatott egykori mozisikert.
mfor.hu